FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Rodzaj asortymentu

Grille węglowe

Nie ma lepszego pomysłu w środku lata niż grill w gronie znajomych. Letni wieczór, soczyste steki i kiełbaski skwierczące na grillowym ruszcie, zimne napoje i dobre towarzystwo – na przestrzeni lat grillowanie w Polsce nabrało kultowego charakteru. Grillujemy w ogródkach, parkach, na balkonach i tarasach, zachowując niezbędne środki bezpieczeństwa lub całkowicie je ignorując. By dobra zabawa trwała w najlepsze, zaopatrzmy się w odpowiedni grill węglowy.

Grille węglowe – rozróżnienie ze względu na budowęgrill węglowy d ogrodu

W naszej ofercie znajdą Państwo kilka podstawowych rodzajów grillów węglowych do ogrodu. Poszczególne modele różnią się między sobą kształtem, rozmiarem i budową. Wyróżniamy okrągłe grille węglowe, grille otwarte lub zamykane grille węglowe. W zależności od wielkości jednorazowo na ruszcie przygotujemy jedzenie dla pięciu, dziesięciu lub nawet czternastu osób. Okrągłe grille węglowe bez pokrywy posiadają system regulacji wysokości rusztu, zaś ich podstawa osadzona jest na nogach wyposażonych w kółka, co pozwala na ich swobodne przemieszczanie. Przenośne grille węglowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią posiłki na świeżym powietrzu, a w razie deszczu nie chcą rezygnować z dobrej zabawy.

Zamykane grille węglowe – wyższa szkoła jazdy

Zamykane grille węglowe są najczęściej droższe od ich otwartych odpowiedników – w parze z wyższą ceną idzie więcej możliwości. Zamknięcie pokrywy skraca czas przygotowywania potraw, zaś gorące powietrze, cyrkulujące wewnątrz, sprawia, że jedzenie jest równomiernie przypieczone. Zmniejsza się również ryzyko spalenia potraw – pokrywa wyposażona jest w otwory zapewniające przepływ powietrza, co pozwala na utrzymanie płomienia z paleniska w ryzach. Zamykane grille węglowe często wyposażone są w termometr, który pozwala nam na grillowanie z jeszcze większą precyzją. Jeśli z grillowania chcemy uczynić formę sztuki, to umożliwi nam to właśnie zamykany grill węglowy do ogrodu.