FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Rodzaj asortymentu

Kosiarki spalinowe

Tanie kosiarki spalinowe

Zadbana i przystrzyżona trawa to wyznacznik wypielęgnowanej posesji. Obecne rozwiązania pomagają na wygodne zorganizowanie prac ogrodowych tak, aby przebiegały one sprawnie i nie były zbyt obciążające fizycznie. Kosiarka spalinowa bez problemu radzi sobie z przeszkodami ukrytymi w trawie, dlatego nie musisz obawiać się o jej uszkodzenie i dokładność strzyżenia. Dodatkową korzyścią z ich zakupu jest to, że są mobilne i nie wymagają użycia mało poręcznego kabla podpiętego do prądu. Ergonomię koszenia trawnika i wygodę tego typu zajęć, zapewnia nowoczesna kosiarka spalinowa, która dostępna jest także w asortymencie sklepu Merkury Market.

kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe – jak wybrać odpowiednią?

Każdy typ powierzchni wymagającej skoszenia rządzi się swoimi prawami i wymaga innego sprzętu. Z tego względu zwróć przede wszystkim uwagę na szerokość koszenia, ponieważ parametr ten warunkuje wielkość powierzchni do skoszenia. Drugą kwestią jest to, czy kosiarka ma być z napędem, czy bez – to pierwsze rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku trawników o powierzchni przekraczających 1000m². W nowoczesnych rozwiązaniach stawia się także na funkcjonalność połączoną z komfortem użytkowania, dlatego zwróć także uwagę na dodatkowe aspekty takie jak: mielenie źdźbeł czy koszenie z bocznym lub tylnym wyrzutem. Jeśli jednak mamy do czynienia z nierówną powierzchnią, dobrze jest postawić na kosy spalinowe, które również dostępne są za pośrednictwem naszego sklepu.

tania kosiarka spalinowa

Wygoda podczas koszenia trawnika

Aby koszenie przydomowego trawnika czy działki nie kojarzyło się z katorgą, w kosiarkach stosuje się rozwiązania ułatwiające pracę. Rozwiązania te obejmują możliwość regulacji wysokości koszenia, dyszę ułatwiającą mycie obudowy oraz napęd na tylne koła, aby nie trzeba było wkładać w całą czynność zbyt dużo wysiłku. W niektórych typach kosiarek można także spotkać elektryczny rozrusznik, który korzystnie wpływa na rozruch kosiarki.