FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Kolor
pokaż wszystkie
Rodzaj asortymentu
Materiał
pokaż wszystkie
Szerokość (cm)
Wysokość [cm]
Klasa szczelności
Klasa wydajności energetycznej
Max Moc [W]
Możliwość przyciemniania
Możliwość zmiany kierunku oświetlenia
Ilość punktów światła
Barwa światła
Gwint
pokaż wszystkie
Zasilanie
Z żarówką w komplecie
Rodzaj źródła światła

Lampy do salonu

1    3  4  5    12
Lampa Praxide Bis

Lampa Praxide Bis

145,99 zł / szt
Lampa  Blister

Lampa Blister

163,99 zł
Lampa Sagito Chrom

Lampa Sagito Chrom

405,99 zł / szt
Lampa Tango Chrome

Lampa Tango Chrome

215,99 zł / szt
Lampa Terenti

Lampa Terenti

229,99 zł / szt 319,99 zł / szt
Promocja
Lampa Transformers Black

Lampa Transformers Black

349,99 zł / szt
Lampa wisząca Trik 914 LW1

Lampa wisząca Trik 914 LW1

129,99 zł / szt
1    3  4  5    12

Jak wybrać idealną lampę do salonu? Kilka praktycznych rad

Oświetlenie w centralnym punkcie Twojego domu nie musi być podyktowane tylko i wyłącznie lampą wiszącą. Jest ona bardzo ważna podczas dekorowania oraz doświetlania salonu, ale warto zaznaczyć, że nie powinieneś ograniczać się tylko do niej. Zastanów się również nad rozwiązaniami, które pomogą ci stworzyć odpowiedni nastrój do popołudniowego odpoczynku, jak choćby punktowe lampki, które oświetlą tylko pewną część salonu.

Weź pod uwagę kilka czynników, które decydują o tym, czy dana lampa do salonu jest ci potrzebna.

Są to:

  • Kolor, design – powinny być spójne z dekoracją. Możesz dzięki nim stworzyć jaskrawe akcenty, wyróżniające się na tle stonowanej reszty mebli lub stworzyć dopasowany do siebie zestaw świateł, gdzie każda barwa będzie ze sobą współgrać. Lampy do salonu z metalowymi i szklanymi częściami najlepiej sprawdzą się w minimalistycznych, surowych wnętrzach, natomiast te drewniane z materiałowymi lub papierowymi abażurami - w tradycyjnych salonach.
  • Technologia żarówek – chociaż wydaje się, że nie jest to kwestia ściśle związana z wyborem odpowiedniej lampy do salonu, warto zaznaczyć, że rodzaj żarówki, która będzie rozprowadzała światło po danym pomieszczeniu, jest kluczowa. Możesz wybrać te energooszczędne ledowe, ze światłem białym i żółtym. Do centralnych, oświetlających cały pokój lamp, najczęściej stosuje się żarówki o ostrzejszej barwie światła. Przy zastosowaniu tych punktowych lub służących jedynie doświetlaniu poszczególnych elementów, warto zamontować żarówki o żółtej barwie.
  • Zastosowanie odpowiednich materiałów, z których zrobiony jest abażur – można wymieniać je w nieskończoność, ale wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje: szklane oraz materiałowe. Pierwszy rodzaj tworzywa może być przeźroczysty lub mieć nadaną już jakąś barwę: żółtą, niebieską czy inną. Z drugiej strony materiałowe abażury również mają swoją fakturę oraz kolor. Warto spojrzeć nie tylko na design lampy. Zwróć również uwagę jak dany materiał przepuszcza światło. To powinno być kluczowym elementem, dzięki któremu podejmiesz ostateczną oraz dobrą decyzję, dotyczącą zakupu konkretnej lampy do salonu.
  • Aranżacja salonu, wydzielanie stref – pokój dzienny w twoim domu pełni najczęściej kilka funkcji. Jest nie tylko miejscem, gdzie odpoczywasz, ale gdzie bawią się Twoje dzieci, gdzie jadasz posiłki oraz uczysz się lub pracujesz. Właśnie dlatego właściwy podział na strefy funkcjonalne jest kluczem do sukcesu w odpowiednim oświetleniu salonu.

Dlaczego tak ważna jest dobrze dobrana lampa do salonu?

Za jej pomocą możesz między innymi optycznie zmieniać kształt swojego wnętrza, wydłużać je lub rozszerzać. Łatwiej będzie Ci dzięki niej również wyeksponować w salonie detale, którymi chcesz się pochwalić – na przykład obraz otrzymany w spadku po dziadkach.

Podkreślenia wymaga fakt, iż najważniejszą funkcją lampy do salonu jest prawidłowe oświetlenie przestrzeni. Jest ono istotne głównie dla Twojego zdrowia oraz kondycji oczu, które przy złym świetle zwyczajnie się męczą.

Plafony do salonu – czym są i do jakiego wnętrza pasują?

Plafon to bardzo popularne rozwiązanie dotyczące górnego oświetlenia w salonie. Klosz czy abażur jest mocowany na krótkiej nóżce do sufitu, przez co praktycznie jej nie widać. Dzięki temu plafon można zastosować w każdym wnętrzu, które posiada niskie ściany, ale potrzebuje dobrego oświetlenia. Dlatego taka nowoczesna lampa wisząca do salonu jest pożądana przez właścicieli małych mieszkań, gdzie liczy się oszczędność miejsca.

Poza tym, plafony świetnie sprawdzają się jako oświetlenie punktowe – dzięki temu znajdą swoje miejsce również w rozległych przestrzeniach. Stylowa wisząca lampa do salonu sprawi, że duży pokój nabierze świeżości.