Jak dobrać drzwi do łazienki?

22.01.2014

Wybór drzwi łazienkowych jest bardzo ważnym elementem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo użytkowników łazienki. Dobre rozwiązanie stanowią drzwi, które łączą w sobie walory funkcjonalne i estetyczne. Odpowiednio dobrane, powinny pasować do całości aranżacji łazienki jak również przedpokoju.

Drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz. Powinny również zapewniać odpowiednią wentylację łazienki. Ciągły i swobodny przepływ powietrza jest szczególnie ważny ze względu na występującą wilgoć oraz działanie wszelkiego rodzajów piecyków gazowych, które często stanowią źródło tragicznych wypadków. Aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, drzwi powinny mieć zamontowaną kratkę wentylacyjną w dolnej części. Praktycznym rozwiązaniem jest również przycięcie drzwi na odpowiedniej wysokości, tak, by powstała przestrzeń była wystarczająca dla swobodnego przepływu powietrza,

 

Drzwi łazienkowe powinny być wyposażone w zamek, by zapewnić użytkownikom poczucie bezpieczeństwa i intymności. Najlepszym rozwiązaniem jest zamek, który w awaryjnych sytuacjach można otworzyć od zewnątrz.

 

Przy zakupie powinniśmy także wziąć pod uwagę ilość światła w łazience. Jeżeli łazienka posiada okno, wtedy sprawdzają się drzwi pełne, natomiast jeżeli łazienka wymaga sztucznego światła, wówczas doskonałym rozwiązaniem biedą drzwi przeszklone, które poprzez przenikające przez nie światło, w dużej mierze rozjaśnią pomieszczenie. Mleczne lub matowe szkło, z którego zostały wykonane drzwi, jest przy tym nieprzezroczyste, co zapewnia poczucie prywatności w łazience.

Powrót