Meble na wymiar - kiedy najlepiej się na nie zdecydować?

28.01.2019

Meble na zamówienie to sposób na zrealizowanie własnej wizji urządzenia wnętrza, gdy dostępne w sklepach produkty nie odpowiadają naszym gustom i oczekiwaniom. Nierzadko za ich zaprojektowaniem stoi także potrzeba jak najlepszego zagospodarowania małej lub nieustawnej przestrzeni. Jakie są jeszcze korzyści z wyboru takich mebli?

Zagospodarowanie nietypowej i małej powierzchni

Meble na wymiar to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla właścicieli mieszkań o niedużym metrażu. Przykładem są kuchnie na wymiar, na które warto się zdecydować, by wykorzystać każdy centymetr dostępnej powierzchni. Projekt skrojony na miarę konkretnego pomieszczenia zapewni Ci jak najlepsze wydobycie jego potencjału, podkreślenie zalet i ukrycie ewentualnych mankamentów. Wykonane na podstawie indywidualnego zamówienia szafki na wymiar doskonale dostosowują się do każdej wnęki i można je bez problemu dopasować do zakupionego sprzętu AGD. Innym aspektem jest możliwość stworzenia niestandardowych rozwiązań, np. zabudować niechcianą wnękę. Kolejnym przykładem są szafy na wymiar dla osób, które marzą o własnej garderobie. Możliwość wpasowania takiej szafy do wnęki lub innego miejsca w sypialni czy salonie to doskonała opcja, gdy nie możesz odnaleźć odpowiedniego mebla w sklepach dla własnych potrzeb. Meble na zamówienie to nie tylko jednak aspekt funkcjonalny, ale i estetyczny - dzięki nim nie trzeba szukać sposobów na ukrycie szpecących szpar, ponieważ całe pomieszczenie zyskuje jednolity i harmonijny wygląd.

Indywidualne upodobania

Meble na zamówienie są przede wszystkim skierowane do osób, którym zależy na unikatowym i odpowiadającym indywidualnym preferencjom rozwiązaniom aranżacyjnym. Wystrój w tym znaczeniu ma więc odwzorowywać ich gust i potrzeby. Załóżmy, że zainspirowało nas wnętrze gabinetu  znalezione w Internecie lub podpatrzone w ulubionym filmie: w tym wypadku biurka i regały na wymiar są doskonałym sposobem na odwzorowanie wymarzonej przestrzeni. Innym czynnikiem, obok aspektu wizualnego, są potrzeby praktyczne. W końcu każdy z nas ma własne upodobania i zależy nam na takim dostosowaniu przestrzeni do nich, aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Skrojony na miarę indywidualnych potrzeb projekt oznacza także nieograniczone możliwości zabawy fakturami, materiałami i wymiarami. Bez problemu można łączyć elementy różnych stylów, np. nowoczesności z klasyką. Meble na zamówienie dają także pole do popisu na skupieniu się na detalach, które nadają ostatecznego charakteru wystrojowi, na przykład oświetlenie wewnątrz szafek. Widać więc, że to rozwiązanie sprawdzi się w przypadku osób, które mają już własną wizję na swoje mieszkanie i chcą ją jak najlepiej odwzorować.

Podobna stylistyka

Meble na zamówienie dają możliwość dopasowania wszystkich elementów wystroju, by jak najlepiej ze sobą współgrały. Marzy Ci się mieszkanie w stylu skandynawskim? Nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystkie pomieszczenia tak urządzić! Jeśli nie znajdujesz w sklepach mebli, które są odpowiedzią na Twoje oczekiwania, pozostaje wykonanie ich na specjalne zamówienie. Ogranicza Cię tu tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia – możesz bowiem dowolnie wybierać faktury i kolorystykę, by jak najbardziej zbliżyć się do ideału.

Meble na lata 

Jeśli jesteś na etapie aranżowania mieszkania lub domu, w którym chcesz spędzić długie lata, wybór mebli na zamówienie może być właściwym dla Ciebie rozwiązaniem. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj są one trwalsze i solidniej wykonane niż gotowe zestawy dostępne w sklepach. Dostosowane do własnych potrzeb pomieszczenia zapewnią nam zadowolenie i komfort oraz sprawiają, że będziemy się w nich dobrze czuć. I tu pojawia się pytanie: ile kosztują meble na wymiar? Wbrew pozorom nie zawsze jest to droższe rozwiązanie – ich cena w dużej mierze zależy od wybranych materiałów i dodatkowych funkcji. Na uwagę zasługuje także to, że można je poddać renowacji, zamiast kupować następny komplet mebli. Meble wykonane na zamówienie przez sprawdzonych i cieszących się dobrą opinią specjalistów, to inwestycja, która będzie cieszyć nasze oczy i wzbogacać pomieszczenia na długie lata.

Podsumowanie

Meble przygotowane na zamówienie są dobrą opcją dla osób, które mają określony pomysł na zaaranżowanie mieszkania oraz są właścicielami nietypowych i małych metrażów. Takie rozwiązanie ma jednak pewne wady, których trzeba być świadomym: przede wszystkim trzeba być przygotowanym na potencjalnie wyższe koszty oraz dłuższy czas oczekiwania. Dodatkowo takie meble mogą okazać się trudne do przetransportowania i zamontowania w nowym miejscu, ponieważ są przygotowane pod konkretną przestrzeń. Rekompensat za te niedogodności jest jednak sporo: można bowiem w pełni wykorzystać potencjał pomieszczeń i zaaranżować je zgodnie z własnymi upodobaniami.

Powrót