Renowacja okna

20.09.2011

Aby przez długie lata cieszyć się sprawnymi i zadbanymi oknami, powinniśmy regularnie sprawdzać ich stan techniczny. Odpowiednia konserwacja i pielęgnacja okien drewnianych, a także ram okiennych, sprawi, że okna będą stale ozdobą naszego domu.

Odnawianie okien należy rozpocząć od dokładnego ich oczyszczenia i pozbycia się warstw starej farby. Aby łatwiej było malować ramy okienne, należy wyjąć klamki, a na szybie, przy samej ramie nakleić taśmę malarską, która będzie stanowić ochronę przed zabrudzeniem i innymi uszkodzeniami. Następnie za pomocą szpachelki należy delikatnie usunąć z ramy starą, zniszczoną farbą.

Na wstępnie oczyszczone drewno, stosujemy preparat do usuwania farby olejnej. Po niedługim czasie farba się spulchni, co w dużym stopniu ułatwi jej usuwanie. Powierzchnię ramy można wygładzić papierem ściernym.

Końcowym etapem jest malowanie. Na oczyszczone i wyschnięte już drewno nanosimy podkład pod farbę. Gdy wyschnie, powierzchnię ponownie wygładzamy drobnym papierem ściernym, a po dokładnym usunięciu pyłu malujemy farbą do drewna, posiadającą odporność na warunki atmosferyczne.

Powrót