Wybór deski sedesowej

08.01.2014

 Przy zakupie deski sedesowej należy wziąć pod uwagę długość i szerokość deski oraz rozstaw mocowań. Można też zrobić obrys deski, zaznaczając jej zewnętrzne i wewnętrzne krawędzie.
 Warto też zastanowić się nad materiałem, z którego ma być ona wykonana. Najpopularniejsze są deski plastikowe.  Dostępne są one w dużej gamie wzorów i kolorów. Deski z miękkiego plastiku są niestety mało wytrzymałe, łatwo się rysują i deformują na mocowaniach. Mają jednak niską cenę, co powoduje, że cieszą się dużą popularnością.
 Jeżeli decydujemy się na deskę plastikowa, to lepszym rozwiązaniem będzie deska z twardego plastiku. Deska taka jest higieniczna, łatwa w utrzymaniu i posiada lepsze mocowania.
 Alternatywą desek plastikowych są deski drewniane. Są one bardzo estetyczne i wytrzymałe, jednak trudniej je utrzymać w czystości.
 Na rynku można też spotkać deski z żywicy poliestrowej, które dzięki przezroczystej strukturze mogą mieć wtopione różnego rodzaju  ozdobniki.
 Ekskluzywnym rozwiązaniem są bardzo higieniczne deski ze stali nierdzewnej, jednak ze względu na wysoką cenę, są one rzadko spotykane.
 Przy zakupie deski dobrze też zwrócić uwagę czy dana deska jest wolnoopadająca. Ten rodzaj deski chroni przed hałasem oraz przed zniszczeniem deski.
 Istnieją również specjalne deski dla dzieci. Są miękkie i wygodnie, a przede wszystkim zmniejszają wielkość muszli.
 Jeżeli chcemy zachować higienę w toalecie, powinniśmy wybrać deski sedesowe antybakteryjne. Wykonuje się je z tworzyw sztucznych, które zawierają proszek bakteriobójczy, niszczący zarazki nie tylko na powierzchni deski jak również we wszystkich jej zakamarkach.

Powrót