FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Kolor
Rodzaj asortymentu
Szerokość (mm)
Głębokość [mm]
Moc grzewcza [kW]
Rodzaj paliwa
Wysokość [mm]

Wkłady kominkowe

Wkłady kominkowe i ich 4 podstawowe zalety

1. Są bezpieczne

To przede wszystkim zasługa szklanych drzwi, odpornych na działanie temperatury, które osłaniają domowników od ognia. Szczelna obudowa dodatkowo zapobiega rozprzestrzenianiu się dymu.

2. Dzięki nim masz stałą kontrolę nad spalaniem drewna

Kontrolując ilość tlenu, która doprowadzana jest do kominka, możesz przyspieszać lub spowalniać spalanie drewna. Dzięki specjalnej przepustnicy, mechanizmu stworzonego do regulowania dopływu powietrza we wkładach kominkowych, jednorazowy ładunek opału może wystarczyć nawet na cały dzień palenia.

3. Dają możliwość ogrzania całego domu lub jego części

Wkłady kominkowe na drewno są doskonałym rozwiązaniem dla ogrzania całego domu lub tylko jego części. Wszystko zależy od zastosowania odpowiednich technik, m.in. DGP – systemu Dystrybucji Gorącego Powietrza. Dzięki temu rozprowadzisz ciepło po wszystkich pomieszczeniach w domu. 

4. Posiadają duże możliwości aranżacyjne

Najpopularniejsze są wkłady kominkowe do salonu: spośród nich możesz wybrać wkład kominkowy narożny, najczęściej stosowany do aranżacji dużych, nowoczesnych przestrzeni lub inne produkty ujęte w bardzo szerokiej gamie wkładów kominkowych do zabudowy. W środku z żeliwnym zdobieniem, kwadratowe lub prostokątne, dopasują się do twojego wnętrza i sprawią, że salon będzie ciepły oraz przytulny.

Na co zwrócić uwagę, kupując wkład kominkowy?

wkłady kominkowe

Warto podkreślić, że odpowiedni wkład kominkowy powinien spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Aby mieć pewność, że wybrałeś najlepszy możliwy produkt, warto zgromadzić i dokładnie przeanalizować wszystkie najważniejsze informacje, które go dotyczą. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu wkładu kominkowego?

  • Możliwość długiego czasu spalania, przy jednorazowym wykorzystaniu materiału opałowego
  • Najlepsza możliwa akumulacja ciepła, aby nie marnować dodatkowych zapasów drewna
  • Wkład, który nie jest narażony na korozję, dzięki czemu posłuży przez długi czas
  • Odporność na wpływ wysokiej temperatury oraz na jej zmienność

Te powyższe funkcje spełniają wkłady kominkowe wysokiej jakości, które posiadają bardzo dobre parametry grzewcze. Kupno produktu, który wydaje się tani, a w jego opisie nie ma wyszczególnionych konkretnych danych, może okazać się bardzo kosztowny w utrzymaniu.

Prawidłowe użytkowanie wkładu kominkowego. Najważniejsze zasady, których należy przestrzegać

  • Zadbaj o skuteczną izolację domu

Najlepszy czy najdroższy wkład kominkowy okaże się niesprawny, kiedy wytworzone ciepło będzie uciekało przez szczeliny w pokojach na zewnątrz. Pamiętaj, że zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych kominków gwarantuje przede wszystkim dobra izolacja termiczna danej przestrzeni.

  • Do wkładu kominkowego doprowadź powietrze potrzebne do spalania drewna

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie pożądanego efektu jest doprowadzenie specjalnej rury, odpowiedzialnej za dostarczanie tlenu bezpośrednio do wnętrza wkładu kominkowego

  • Zwróć swoją uwagę na wentylację pomieszczeń

Podobnie jak izolacja, bardzo ważna jest również odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Warto te dwa procesy ze sobą połączyć: najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie stałej "wędrówki" powietrza po domu. Fachowo nazywa się to odpowiednią cyrkulacją, wymianą tlenu i dwutlenku węgla w przestrzeni. Warto zamontować nawiewniki przy oknach oraz udrożnić kanały wentylacyjne.

  • System przewodów niech będzie możliwie najprostszy, aby w razie wypadku sprawnie usunąć usterkę lub skutecznie diagnozować problem związany z działaniem kominka
  • Stosuj się do zasad budowania lub zabudowy wkładów kominkowych. W razie potrzeby skorzystaj z pomocy specjalisty.