Domowe biuro na poddaszu - podpowiadamy jak je urządzić!

25.07.2022

XXI wiek to czas, intensywnych zmian i wielu rewolucji w zakresie sposobu i organizacji pracy. W dobie Internetu i pracy zdalnej większość służbowych obowiązków możemy wykonywać, nie wychodząc z domu, nieodzownym elementem mieszkania staje się wiec domowe biuro. Prawdą jest również, że człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego, dlatego aranżując domowe biuro, szuka takich rozwiązań, które sprawią, że czas spędzany przy pracy będzie komfortowy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, przygotowaliśmy specjalny artykuł, poświęcony aranżacji biura na poddaszu. Jeśli jesteś ciekaw jak stworzyć ergonomiczne wnętrze, sprawdź koniecznie, co radzą nasi specjaliści. Może jedna z inspiracji będzie tą w sam raz dla Ciebie?

 

biuro na poddaszu

 


W tym artykule:

1. Funkcjonalne biuro na poddaszu - sprawdź od czego zacząć

2. Wykorzystaj okna dachowe

3. Zadbaj o dopływ światła

4. Pomyśl o ergonomicznym wykorzystaniu ścian

5. Aranżacja poddasza z wykorzystaniem mebli biurowych

6. Biurko na poddaszu w nietypowej odsłonie

7. Krzesło do zadań specjalnych

8. Komody i regały - odpowiednio dobrane meble

9. Niezastąpione meble modułowe


 

 

Funkcjonalne biuro na poddaszu - sprawdź od czego zacząć

Biuro na poddaszu powinno być miejscem skrojonym na miarę naszych potrzeb i przystosowanym do rodzaju wykonywanej pracy. Przygotowując poddasze do aranżacji, warto już na wstępie rozplanować układ całego pomieszczenia i dopasować poszczególne elementy wystroju do usytuowania okien dachowych, ścian i skosów.

Wykorzystaj okna dachowe

Klasyczne poddasze to zazwyczaj nieduże i ciemnie pomieszczenie, dlatego wykorzystanie dostępnych okien z naturalnym źródłem światła jest niezwykle ważne. Ich bezpośredniej okolicy warto ustawić biurko lub blat roboczy. Dzięki temu zyskamy dobrze doświetlone stanowisko pracy. Okna dachowe w ciągu dnia wpuszczają do wnętrza wystarczającą ilość światła dziennego.

 

biurko wykonane na miarę - okna w ścianie szczytowej

 

Zadbaj o dopływ światła

Bardzo ważne jest również oświetlenie biura, zwłaszcza jeśli pracujemy do późnych godzin wieczornych lub potrzebujemy naprawdę dobrze oświetlonego blatu roboczego.

Warto wybrać kilka niezależnych punktów światła. W domowym biurze obok lampy wiszącej powinna znaleźć się lampa stojąca lub lampka nablatowa. Lampy we wnętrzu nie tylko doświetlają pomieszczenie, ale również doskonale je angażują. Odpowiednio wybrane oświetlenie może stać się prawdziwą ozdobą domowego biura na poddaszu.

 

Pomyśl o ergonomicznym wykorzystaniu ścian

Poddasze to wymagające pomieszczenie o małej powierzchni użytkowej, dlatego podczas aranżacji warto wykorzystać możliwy każdy fragment. Ściana bez skosów może posłużyć jako miejsce zawieszenia półki lub ustawienia mebli.

Poddasze to również miejsce z ograniczoną ilością światła dziennego, dlatego zaleca się malowanie tej przestrzeni na jasne kolory, które nie tylko rozjaśnią pomieszczenie, ale również optycznie je powiększą. Jasne kolory ścian sparują, że pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej przestronne i lepiej zorganizowane.

Wszystkim, którzy lubią nietypowe rozwiązania, polecamy, by pomalowali trzy ściany na biało, a czwartą z nich ciemnym, głębokim kolorem. Taka nowoczesna kompozycja sprawdzi się w biurze w stylu art deco, loft lub glamour.

 

okna w ścianach szczytowych - montaż okien dachowych

 

Aranżacja poddasza z wykorzystaniem mebli biurowych

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że meble to najważniejszy element wystroju każdego biura, również tego na poddaszu. Odpowiednio wybrane i rozmieszczone gwarantują wygodę i ergonomię pracy.

Jakie meble powinny znaleźć się w domowym gabinecie na poddaszu?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, powinny być to elementy skrojone na miarę naszych potrzeb. Złota zasada mówi, że poddasza nie można zagracić, ponieważ stanie się niefunkcjonalne. Szukając idealnych, mebli biurowych warto wybrać kompaktowy zestaw składający się z biurka komody i regału. Te trzy podstawowe elementy w zupełności wystarczą, do odpowiedniej stylizacji wnętrza i zagwarantują odpowiednią przestrzeń do przechowywania i pracy.

 

Biurko na poddaszu w nietypowej odsłonie

Aby zaaranżować biuro na poddaszu wygodnie i nowocześnie, wcale nie trzeba wstawiać do niego ogromnego, gabarytowego biurka. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest duży stół z drewnianym blatem, umożliwiający pracę przy każdym z boków. Stół nada wnętrzu oryginalnego charakteru i sprawi, że praca w domowym zaciszu będzie przyjemna i ergonomiczna.

 


Specjalista radzi!

Stół ustawiony w pobliżu okna dachowego, to idealne rozwiązanie do domowego gabinetu na poddaszu.


 

funkcjonalne poddasze

 

Krzesło do zadań specjalnych

Wygodne stanowisko pracy to również wygodne krzesło. Wybierz taki fotel biurowy, który pozwoli Ci pracować w wygodnej pozycji, zatroszczy się o twój kręgosłup i prawidłową postawę ciała. Sprawdź, czy wybrany model ma regulowane oparcie i podłokietniki, dodatkowym atutem może być wysuwany podnóżek, który pozwoli na chwile odprężenia w przerwie między różnymi zadaniami.

 

Komody i regały - odpowiednio dobrane meble

Wspominaliśmy już wcześniej, że gabarytowe segmenty lub masywne szafy raczej nie spełnią swojej roli na niewielkim poddaszu. Czym zastąpić pokaźne szafy?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do aranżacji biura na poddaszu są meble modułowe na miarę. Odpowiednio skrojone, głębokie regały, poręczne półki i funkcjonalne komody na dokumenty. Dzięki możliwości indywidualnego wyboru mebli, z łatwością dostosujesz je do niestandardowych wymiarów pomieszczenia, bez konieczności rezygnowania z wymarzonej aranżacji.

 

gabinet na poddaszu

 

Niezastąpione meble modułowe

Jest kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, organizując przestrzeń na poddaszu. Jedną z nich jest wysokość mebli, które chcemy wykorzystać do aranżacji. Każdy element musi być idealnie dopasowany do wysokości wnętrza. Należy o tym bezwzględnie pamiętać, zwłaszcza jeśli poddasze, które aranżujemy, posiada liczne skosy. Najlepszym rozwiązaniem są bardzo popularne meble modułowe.

Pojedyncze, „porozrzucane” w pozornym nieładzie po ścianie półki, niskie, głębokie szuflady, kilka ułożonych przy sobie szafek, zastępujących jeden pokaźny regał. Meble te przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy renesans popularności. Nic w tym dziwnego. Poza ciekawym wyglądem są one również niezwykle funkcjonalne i ergonomiczne. Rozwiązania aranżacyjne tego typu nie tylko pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń wnętrza, ale i nadadzą mu wyjątkowej lekkości, pobudzając Cię do kreatywności i nieszablonowego myślenia.

 

Podsumowanie – o tym należy pamiętać!

Gabinet na poddaszu to często pomieszczenie, które staje się obowiązkowym elementem wnętrza. Dobrze jeśli możemy je uwzględnić, wykonując projekt domu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Gdy dom od dawna jest gotowy najlepszym rozwiązaniem wydaj się być wykorzystanie, niezagospodarowanej wcześniej przestrzeń poddasza. Wbrew pozorom nietypowe proporcje oraz skosy często pomagają znaleźć idealne miejsce dla biurka. Chcesz wiedzieć, jak ustawić biurko pod skosem – inspiracje są nieskończone! Najlepiej by biurko i fotel znajdowało się w pobliżu okna dachowego, ponieważ okna dachowe dają dużo światła. Pamiętaj, że w domowym gabinecie nie może zabraknąć szafki na dokumenty i przybory biurowe.

 

 


ZAINSPIRUJ SIĘ!


Wybieramy wygodny fotel do czytania książek - sprawdź na które modele warto zwrócić uwagę


Sposób na nowoczesną i stylową aranżację? Meble skrzyniowe do salonu, sypialni, biura!


Pokój dzienny z kolekcją mebli Solletico


 

Powrót