Dywaniki do naszej łazienki

06.01.2014

Odpowiednio dobrane dywaniki łazienkowe są miłym akcentem, stanowiącym eleganckie wykończenie naszej łazienki. Dzięki bogatej barwie wzorów i kolorów potrafią ocieplić każde wnętrze. Dobór dywaników może odbywać się na zasadzie harmonii kolorystycznej lub też na zasadzie kontrastu, co już zależy od naszych osobistych upodobań.
 Łazienka jest miejscem, gdzie występuje duże stężenie wilgoci i osadzającej się pary wodnej. Często też się zdarza, że na naszej posadzce jest rozlana woda, co sprawia, że podłoga staje się bardzo śliska. Zwykły dywanik, położony na mokrej posadzce może być bardzo niebezpieczny dla użytkowników łazienki, dlatego przed zakupem należy bardzo dokładnie przyjrzeć się wybranemu produktowi i sprawdzić czy jest on zabezpieczony od spodu specjalną powłoką antypoślizgową, co sprawia, że użytkowanie dywanika jest dla nas bezpieczne.
 Wybierając dywaniki łazienkowe powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby pasowały do wystroju łazienki oraz nie sprawiały problemu z utrzymaniem go w czystości. Łazienka jest miejscem, z którego bardzo często korzystamy, co wiąże się z częstymi zabrudzeniami dywaników.  Aby móc przez długi czas cieszyć się ładnymi i higienicznymi dywanikami, powinniśmy je regularnie czyścić. Przed czyszczeniem powinniśmy się zapoznać z informacją zamieszczoną na metce przez producenta. Większość dywaników można prać w pralce automatycznej w 40oC, stosując przy tym łagodne środki piorące. W przypadku dywaników typu Shaggy, zalecane jest czyszczenie ręczne.
 Dywaniki łazienkowe oprócz funkcji estetycznej pełnią również funkcję ochronną. Są one doskonałym materiałem izolującym ciepło, gdyż w prosty sposób eliminują uczucie zimna i nadają łazience miękki i ciepły charakter.

Powrót