Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

20.10.2022

Mieszkania na wynajem są wciąż wśród studentów jedną z najpopularniejszych opcji na mieszkanie w uczelnianym mieście. W zależności od zasobności własnego portfela studenci decydują się na wynajem mniejszych lub większych mieszkań. Podejście właścicieli wobec wyposażania przestrzeni jest różne — część urządza mieszkanie studenta, a część pozostawia tę kwestię wynajmującym. My podpowiemy dzisiaj, jak urządzić mieszkanie, by nie zrujnować na tym swojego budżetu, a jednocześnie, by móc wynająć studentom pokoje w pełni funkcjonalne.

 

jak ciekawie i niedrogo urządzić mieszkanie studenckie? - Merkury Market

 


W tym artykule:

1. Jak niedużym kosztem urządzić mieszkanie studenckie?

2. Na jakie wykończenie dobrze jest się zdecydować?

3. Co powinno znaleźć się w mieszkaniu na wynajem?

4. Jak zorganizować niedrogie wyposażenie?

5. Jak wyposażyć jednopokojowe studenckie mieszkanie?

6. Jak wyposażyć dwupokojowe mieszkanie studenckie?

7. O czym warto pamiętać przy wyposażaniu mieszkania?

8. Z jakiego wyposażenia lepiej zrezygnować?



 

Jak niedużym kosztem urządzić mieszkanie studenckie?

Czy da się urządzić mieszkanie dla studenta, a przy tym nie wydać na to fortuny? Jak najbardziej! Odpowiednie wyposażenie, wykończenie i sprytne zabiegi pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie zapewnią młodym ludziom wygodną i praktyczną przestrzeń do życia.

Dobrze jest ładnie i funkcjonalnie wyposażyć pokoje, ale warto pamiętać o tym, by w studenckim mieszkaniu pozostawić nieco miejsca dla samego studenta na jego rzeczy, meble i wizję aranżacji.

 

nowoczesne i praktyczne wnętrze w mieszkaniu - Merkury Market

 

Na jakie wykończenie dobrze jest się zdecydować?

Studenckie mieszkanie to przestrzeń, która może być różnie traktowana. Wynajmujący mogą mniej lub bardziej dbać o wynajmowaną przestrzeń, codzienne użytkowanie mocno też zużywa sprzęty oraz wykończenia. Dobrze jest zatem zdecydować się na rozwiązania trwałe i wytrzymałe.

Dobrym pomysłem będzie położenie płytek, zwłaszcza w łazience, kuchni i przedpokoju. W tych strefach najłatwiej o zabrudzenia i wilgoć, a płytki to powierzchnia, którą wyjątkowo łatwo wyczyścić. Sprzątanie nie sprawi zatem wynajmującym większych trudności i być może łatwiej dzięki temu będzie zachęcić ich do utrzymywania porządku. Przy urządzaniu mieszkania płytki będą doskonałym pomysłem.

Salon i sypialnia to pokoje o wiele bardziej intymne, wymagające ciepłej i przytulnej atmosfery — tutaj płytki mogą okazać się mało atrakcyjne. Lepiej postawić na panele. Wyjątkowo wytrzymałe, lekkie i łatwe w montażu są panele winylowe, chociaż ich cena jest nieco wyższa od paneli laminowanych.

Ściany najtaniej i najefektywniej pomalować farbą lateksowa odporną na zmywanie. Dzięki temu kolory pozostaną trwałe, a odporność na szorowanie będzie zwiększona.

 

Co powinno znaleźć się w mieszkaniu na wynajem?

Mieszkanie studenta może znajdować się z dala od jego rodzinnego miasta, dlatego powinno ono zapewniać wszystko to, co potrzebne jest do życia młodej osobie. Możliwości aranżacyjne będzie ograniczać przede wszystkim wielkość mieszkania oraz możliwości finansowe właściciela. Dobrze jest przestrzeń podzielić na strefy i do każdej z nich wstawić odpowiednie wyposażenie.

Łazienka to zazwyczaj osobne pomieszczenie i tu powinna znaleźć się toaleta oraz prysznic lub wanna. Przestrzeń kuchenną należy wyposażyć w lodówkę, zlew i kuchenkę, a przestrzeń sypialnianą — w łóżko. To podstawowe wyposażenie powinno spełnić najważniejsze potrzeby wynajmującej osoby, wnętrze warto jednak doposażyć na miarę możliwości w inne meble, aby zwiększyć komfort wynajmującego.

 

Jak zorganizować niedrogie wyposażenie?

Mieszkanie dla studenta to mimo wszystko spora inwestycja, nawet jeśli wyposażenia nie jest wyjątkowo dużo. Dobrze jest zatem szukać oszczędności wszędzie tam, gdzie można je znaleźć, nie ujmując miejscu funkcjonalności. Dobrym pomysłem może być zakup wyposażenia z drugiej ręki.

Idealnym rozwiązaniem będzie też zakup mebli na promocji — nasz sklep internetowy Merkury Market często oferuje wyposażenie w atrakcyjnych, promocyjnych cenach, gdzie niewielkim kosztem można w ciekawy sposób wyposażyć praktycznie całe swoje mieszkanie.

 

Jak wyposażyć jednopokojowe studenckie mieszkanie?

Mieszkanie dla studenta może być zaprojektowane w taki sposób, że jeden pokój pełni funkcję kilku innych pomieszczeń. Taki model mieszkań nazywany jest często studiami i zyskuje sobie coraz większa popularność wśród młodych ludzi. W takich mieszkaniach osobne pomieszczenie zajmowane jest przez łazienkę, czasami również przez kuchnię, pozostałe przestrzenie połączone są w jedno duże pomieszczenie multifunkcyjne.

Do takich mieszkań dobrze jest wprowadzić wielofunkcyjne meble, które podkreśla nowoczesny charakter aranżowanej przestrzeni. Świetnie sprawdzą się zatem kanapa lub wygodny narożnik z funkcją spania oraz aneksy kuchenne z barami. Dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w nieduże, ale praktyczne wyposażenie.

Przy takich mieszkaniach należy pamiętać o tym, by wydzielić strefy o różnych funkcjach. Dzięki temu aranżacja pozostanie ciekawa, a jednocześnie atrakcyjna. W mieszkaniu jednopokojowym strefę do wypoczynku można połączyć z sypialnią, inwestując w meble wypoczynkowe z funkcją spania.

 

Jak wyposażyć dwupokojowe mieszkanie studenckie?

Mieszkanie studenta, które ma dwa pokoje, pozostawia nieco więcej możliwości aranżacyjnych. W jednym pokoju dobrze jest urządzić salon. Strefa wypoczynku i relaksu przyda się zarówno po ciężkich zajęciach, jak i na czas spotkań ze znajomymi. Takie miejsce warto wyposażyć w stół i wygodne krzesło albo w stolik z praktyczną kanapą. Dodatkowe regały lub półki na pewno też się przydadzą.

Drugi pokój będzie idealnym miejscem na sypialnię. Koniecznie umieść tam łóżko. Funkcjonalne będą proste, drewniane ramy oraz stelaż z wygodnym materacem. Jeśli masz mały budżet, zdecyduj się na łóżko o mniejszej szerokości.

 

wnętrze kuchni idealne dla studentów - Merkury Market

 

O czym warto pamiętać przy wyposażaniu mieszkania?

Zakup mieszkania i odpowiednie wyposażenie przestrzeni dla studenta może wydawać się trudne, jednak przemyślane działania i zakupy pomogą w sprytnym zaaranżowaniu pokoi. Należy pamiętać o tym, że właściciel powinien wyposażyć przestrzeń w najważniejsze meble i elementy — pozostałą część sam wynajmujący zawsze może uzupełnić.

W mieszkaniu, które ma być wynajmowane, dobrze jest tak urządzić przestrzeń, by odpowiadała gustom większości osób. Lepiej zatem w aranżacji zdecydować się na stonowane, jasne kolory, do których łatwiej dobrać różne elementy wyposażenia. Ważne jest to, by stawiać na wytrzymałe i odporne na uszkodzenia produkty, które będą w stanie długo służyć wynajmującym.

 

Z jakiego wyposażenia lepiej zrezygnować?

Mieszkanie dla studenta to miejsce, w którym mogą zamieszkać różne osoby. Jedne będą bardziej dbać o mieszkanie i wyposażenie, inne mniej, a na pewno zdarzą się i tacy wynajmujący, które przysporzyć mogą niemało problemów. Aby uchronić się przed kosztownymi naprawami i stratami, lepiej zainwestować w takie rozwiązania, które nie są zbyt drogie.

Staraj się zatem rezygnować z zakupu drogiego i kruchego wyposażenia. W mieszkaniu nie umieszczaj też dodatków, tym mogą zająć się sami wynajmujący, dopasowując aranżację do swoich potrzeb. Postaraj się też o takie meble, które można łatwo przestawić, dzięki temu w czasie przemeblowań będzie mniej problemów z uszkodzeniami wyposażenia lub ścian.

 


 

Zainspiruj się!

 

Czego potrzebujemy w domowej przestrzeni do pracy i nauki


Czy narożnik z dostawianą pufą jest praktyczny?


Przedstawiamy gorące trendy wnętrzarskie na jesień 2022! Avant basic, japandi, neo retro

Powrót