Komoda do sypialni – wykorzystaj jej potencjał!

29.06.2020

Gdy myślimy o urządzeniu sypialni, główną uwagę kierujemy na odpowiedni wybór łóżka, szafy i szafek nocnych. Jednak jest jeszcze jeden element wyposażenia, który pomoże nam zadbać o wygodę w sypialni: to komoda.

Jej historia jest długa i niezwykle ciekawa, a zaczyna się od skrzyni posagowej z szufladkami w bocznych ściankach. Pomysł okazał się tak praktyczny, że wyewoluował w komodę z szufladami, a z czasem w różne jej odmiany: z półkami schowanymi za drzwiczkami, z szufladami, z przeszklonymi drzwiczkami, z odkrytą półką. Jest w czym wybierać.

Komoda do sypialni musi spełniać dwie funkcje: pozwolić na uporządkowanie i przechowywanie bielizny, pościeli, drobnych rzeczy, które w szafie trudno utrzymać w ryzach, oraz dodać stylu i być ozdobą sypialni.

 

komoda w sypialni - Merkury Market

 

Zestawy mebli do sypialni

Urządzając mieszkanie, lubimy, aby wszystkie elementy pasowały do siebie, a pomieszczenia nie różniły się zbyt radykalnie stylem. Temu służą zestawy mebli do sypialni. Urządzając sypialnię zestawem mebli mamy do dyspozycji oprócz łóżka, szafy, szafek nocnych także różne rodzaje komód, które pasują stylowo i uzupełnią umeblowanie sypialni. Jeśli dysponujemy oddzielną garderobą i nie potrzebujemy dużej szafy do sypialni, to komoda jest idealnym rozwiązaniem, aby przechowywać dokumenty, bieliznę, lub inne niezbędne drobiazgi. Komoda to mebel o tysiącu możliwości.

 

Białe komody do atrakcyjnych sypialni

Biel we wnętrzach szybko wróciła do łask po latach wyjątkowej popularności mebli w ciemnych i odważnych barwach np. w kolorze wenge. Białe meble świetnie komponują się z innymi kolorami i optycznie powiększają wnętrze. Popularność stylu skandynawskiego sprawiła, że oferta białych mebli lub w jasnych kolorach drewna jest bardzo bogata i interesująca.

Meble w tym kolorze bardzo chętnie wybieramy do sypialni, bo naturalnie sprzyjają odpoczynkowi i wyciszeniu. Biel łagodzi i uspokaja, ale jej nadmiar może sprawiać wrażenie chłodu i zbytniej sterylności, dlatego na rynku pojawiły się propozycje łączące biel z jasnymi odmianami drewna: dębem, sosną lub jesionem.

Białe komody do sypialni to bardzo funkcjonalne wyposażenie, wykorzystujemy je nie tylko jako meble do przechowywania — stawia się na nich dekoracje i rośliny doniczkowe, które są istotnym elementem stylu japandi, prowansalskiego i skandynawskiego. Możemy też postawić na blacie komody grafiki w ramach, zamiast wieszać je w tradycyjny sposób na ścianach.

 

komoda w sypialni - Merkury Market

 

Komody nowoczesne do wyjątkowej sypialni

Styl nowoczesny charakteryzuje się szeroko pojętym minimalizmem i estetyczną prostotą. W przypadku mebli królują podstawowe formy geometryczne, które pozbawione są wyjątkowych zdobień. W tym stylu dekoracją samą w sobie ma być wysoka jakość materiałów, jakie zostały użyte do wykończenia mebli. Komody nowoczesne, które wstawiamy do swojej sypialni, również powinniśmy dobierać właśnie według takich wytycznych. Jeśli szukamy komody na nóżkach, wybierzmy modele praktyczne, wyposażone w nóżki wysokie, które umożliwią wygodne i szybkie sprzątanie podłogi pod meblem (zbyt nisko umiejscowiony korpus utrudni utrzymanie czystości w tym miejscu).

Uchwyty meblowe również powinny mieć proste, geometryczne kształty i najlepiej, jeśli będą miały jednolity kolor. Co prawda nie zwracamy na nie większej uwagi przy kupowaniu mebli, ale czasem zdarza się, że trzeba wymienić same uchwyty, warto wtedy pamiętać o odpowiednich cechach mebli i uchwytów.

Komody nowoczesne do sypialni powinny mieć gładkie fronty — modne w ostatnich latach lakierowane powierzchnie powoli ustępują miejsca matowemu wykończeniu.

 

komoda w sypialni - Merkury Market

 

Komody sosnowe do sypialni

Komody sosnowe do sypialni dobra propozycja dla osób, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania we wnętrzach oraz tych, które chciałyby połączyć klasykę z nowoczesnością — im dedykowane są surowe i proste formy mebli.

Meble wykonane z drewna naturalnego są uniwersalne i ponadczasowe. Ten szlachetny i niezaprzeczalnie piękny materiał nigdy nie wyjdzie z mody, wyjątkowo pięknie się starzeje, a jeśli z czasem zechcemy odnowić jego powierzchnię, możemy tego dokonać na kilka różnych sposobów. Drewniana powierzchnia mebla może być zabezpieczona między innymi lakierem, bejcą lub olejem do drewna. Możemy ją również pomalować specjalną farbą do drewna w dowolnym kolorze. Daje to niemal nieograniczone pomysły na aranżacje. Co ciekawe nawet meble raz pomalowane można pomalować ponownie (pamiętaj, by przy zbyt wielu warstwach farby należycie stare powłoki zeszlifować) oraz dodawać różne efekty dekoratorskie i dekory — m.in. przecierki i łączenia kolorów (w tym modne ombre).

Komody sosnowe możemy też malować tylko w pewnej części — np. zostawić korpus w naturalnym kolorze, a nową barwę nadać tylko szufladom.

Zawsze też istnieje możliwość powrotu do naturalnego koloru drewna – chociaż wymaga to sporo zabiegów i nakładu pracy.

Sprawdź również nasze łóżka dwuosobowe.

 



Powrót