Zima da się lubić! Basen z hydromasażem - jaki wybrać do zimowego ogrodu, na balkon i taras?

19.02.2023

Za oknem śnieg i mróz, a Ty tęsknisz za latem i chwilami spędzonymi w zaciszu ogrodu, za przyjemnym relaksem w basenie i błogim leniuchowaniem w otoczeniu najbliższych? A gdyby tak wszystkie te wyjątkowe chwile odtworzyć w zimowym ogrodzie? Zima nie musi oznaczać nudy w domu, może być fantastycznie spędzonym czasem na świeżym powietrzu. Przestrzeń wokół domu daje więcej możliwości, niż myślisz. Jakich? O tym właśnie chcemy opowiedzieć Ci w tym artykule.


W tym artykule:

1. Basen z hydromasażem — doskonały pomysł na zimowy relaks w ogrodzie

2. Rodzaje i przeznaczenie basenów z hydromasażem:

- Czy warto wybrać SPA ogrodowe całoroczne?

3. Dla kogo kąpiel w bąbelkach?

4. Przeciwwskazania do korzystania z jacuzzi

5. Jak dbać o jacuzzi zimą?

6. Zalety korzystania z jacuzzi zimą



 

relaks w ogrodowym jacuzzi

 

Basen z hydromasażem — doskonały pomysł na zimowy relaks w ogrodzie

Basen z hydromasażem to jeden z elementów wyposażenia ogrodu, z którego możesz korzystać przez cały rok. Wyobraź sobie chwile relaksującej kąpieli w pełnej bąbelków wodzie, wokół ośnieżonych drzew i krzewów, płatków śniegu tańczących na wietrze i bajecznego krajobrazu wokół... Brzmi zachęcająco, daj się porwać fantazji i zaaranżuj z nami własne jacuzzi w ogrodzie.

Z uroków ciepłych kąpieli, jakie daje basen z hydromasażem, możesz korzystać nawet wtedy, gdy na dworze panuje spory mróz. Jedyny warunek to dobra organizacja miejsca kąpieli i wybór odpowiedniego sprzętu. I w tym miejscu pojawia się pierwsze pytanie: jaki basen z hydromasażem wybrać? Który model sprawdzi się najlepiej w trudnych zimowych warunkach, jakie parametry techniczne i funkcje powinien posiadać, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

SPA domowe


Rodzaje i przeznaczenie basenów z hydromasażem

Dmuchane jacuzzi to jeden z najpowszechniejszych modeli basenów z hydromasażem. Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcją i sposobem rozkładania przypomina zwykłe dmuchane baseny ogrodowe. Różnica polega na tym, że dmuchane baseny z hydromasażem wyposażone zostały w dodatkowy sprzęt, odpowiadający za podgrzewanie oraz buzowanie wody.

Dmuchane jacuzzi wykonywane jest z bardzo mocnych materiałów, m.in. PVC, które są odporne na przebicia i przetarcia. Dzięki temu domowe jacuzzi w ogrodzie jest naprawdę solidne, funkcjonalne gwarantując tym samym przyjemny relaks w ogrodzie.

Konstrukcja dmuchanych wanien z hydromasażem jest na tyle stabilna, że jej brzegi nie uginają się i nie odkształcają, a co za tym idzie, nie trzeba się martwić o wylewanie i rozchlapywanie wody podczas użytkowania. Warto podkreślić, że siedząc wewnątrz dmuchanego jacuzzi ogrodowego, można się swobodnie oprzeć.

Dużym atutem jacuzzi ogrodowych jest atrakcyjna i przystępna cena, porównywalna z tą, jaką mają dobrej jakości baseny ogrodowe. Modele całoroczne, są niestety droższe, choć w tym wypadku, cena niesie ze sobą gwarancje jakości, komfortu użytkowania i większego luksusu.

Dmuchane baseny z hydromasażem wyróżniają się znacznie szybszym i wygodniejszym montażem. Wystarczy je rozwinąć na równej powierzchni, nadmuchać, napełnić wodą i podłączyć do źródła prądu. Warto podkreślić, że to rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Można je dowolnie przestawiać, a nawet przewozić. Jeśli chcesz skorzystać z jacuzzi podczas urlopu lub zabrać ze sobą na weekendowy wyjazd, nic nie stoi na przeszkodzie.

Dmuchane SPA to idealne rozwiązanie dla mobilnych. Do montażu jacuzzi ogrodowego nie potrzeba żadnych dodatkowych elementów ani specjalnych warunków. By cieszyć się z uroków wanny z hydromasażem, wystarczy równa powierzchnia i źródło prądu.

Dmuchane jacuzzi domowe wyposażone są w filtry, pompy i dysze do hydromasażu, podgrzewacze wody. Posiadają łatwy w obsłudze panel sterowania do ustawiania temperatury wody oraz mocy hydromasażu.

 

basen z hydromasażem

 

Drugą, dużo bardziej ekskluzywną możliwością, jest jacuzzi całoroczne. Całoroczne jacuzzi to modele montowane na stałe, posiadające wannę podobną do tych, które znamy z łazienek. Wanna ogrodowa montowana jest na stałe w wybranym miejscu w ogrodzie. Nie daje możliwości swobodnego przestawiania i tym bardziej przewożenia. Całoroczne ogrodowe jacuzzi ma znacznie większe wymiary i wymaga zorganizowania odpowiedniego miejsca.

Cena konkretnego modelu zależy od kilku parametrów. Pierwszym z nich jest pojemność misy, drugim — materiał wykonania, i trzecim — wykorzystana technologia hydromasażu. Do ceny misy należy doliczyć dysze powietrzne, filtry oraz pompy do basenu spa.

Trzeba pamiętać również o odpowiednim obudowaniu wanny i podłączeniu jej do instalacji wodociągowej. Choć koszty mogą wydawać się spore, to jednak w rezultacie, takie luksusowe modele jacuzzi rekompensują wszystko, gwarantując użytkownikom relaks na najwyższym poziomie.

 

Czy warto wybrać SPA ogrodowe całoroczne?

Choć misy całorocznych jacuzzi są bardzo ciężkie i z pozoru nieporęczne, to jednak oferują naprawdę wysoki komfort użytkowania. Czy warto wybierać te rodzaje jacuzzi?

Odpowiedź zależy od dwóch czynników. Po pierwsze oczywiście od możliwości finansowych i po drugie od możliwości lokalizacyjnych. Trzeba pamiętać, że jacuzzi całoroczne wymaga więcej miejsca, a także odpowiedniej — całorocznej pielęgnacji. Dlatego najlepiej zaplanować instalację całorocznego jacuzzi już na etapie budowy domu lub aranżacji ogrodu.

W związku z tym, że te wanny z hydromasażem będą na dworze przez cały rok, należy bezwzględnie zadbać o ich odpowiednią konserwację.

Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że klasyczne jacuzzi dmuchane to świetna alternatywa dla wanny całorocznej. Jest dużo bardziej praktyczne, tańsze i prostsze w montażu. Te cechy sprawiają, że na naszym rodzimym rynku wciąż zajmują najwyższą pozycję i są najchętniej wybieranym elementem aranżacji ogrodu.


Dla kogo kąpiel w bąbelkach?

Warto wiedzieć, że kąpiel w jacuzzi niesie ze sobą wiele dobroczynnych właściwości. Kąpiel ta jest doskonałym sposobem na relaks i rozluźnienie dla osób przemęczonych, osłabionych i zestresowanych. Ponadto delikatny masaż łagodzi bóle mięśni i bóle głowy, poprawia krążenie krwi, neutralizuje bóle stawów i bóle reumatyczne. Dodatkowo obniża poziom cukru we krwi, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób chorób na cukrzyce typu drugiego. Codzienna, 30-minutowa kąpiel, może zdziałać cuda!

 

Przeciwwskazania do korzystania z jacuzzi

Należy bezwzględnie pamiętać, że kąpiel w ogrodowej wannie spa może być niebezpieczna dla osób z nadciśnieniem, ciężkimi schorzeniami nerek oraz obniżoną krzepliwością krwi.

Jeśli masz wątpliwości czy możesz korzystać z basenu z hydromasażem, skonsultuj to z lekarzem specjalistą. Nie warto ryzykować swojego życia i zdrowia.

 

jacuzzi w ogrodzie

 

Jak dbać o jacuzzi zimą?

Używanie jacuzzi zimą różni się nieco od letniego. O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by woda w zbiorniku nie zamarzła. Ogrodowa wanna spa powinna więc być stale podłączona do prądu. Jeśli nie chcesz narażać się na koszty związane z nieustanną pracą urządzenia, możesz po kąpieli spuszczać wodę i nalewać ją ponownie przed kolejnym korzystaniem. Takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy nie korzystasz z ogrodowego basenu zbyt często. Jeśli relaks w bąbelkach jest twoim rytuałem, pierwsze rozwiązanie będzie znacznie lepsze.

Pamiętaj, że w czasie gdy urządzenie nie jest używane, powinno być przykryte specjalną pokrywą termiczną. W ten sposób zadbasz o to, by do zbiornika nie dostawały się zabrudzenia mogące zanieczyścić wodę.


Zalety korzystania z jacuzzi zimą

Jak już wcześniej wspominaliśmy, ciepła kąpiel w bąbelkach to ulga dla spiętych mięśni i świetny sposób, aby się odprężyć. Warto korzystać z dobrodziejstw hydromasażu w jacuzzi o każdej porze roku, także zimą. To świetny sposób na pobudzenie i regenerację.

Czy korzystanie z jacuzzi zimą daje tyle samo przyjemności? Oczywiście! Może nawet jeszcze więcej, gdy wszystko wokół pokrywa biała śnieżna pierzynka. Takie okoliczności stanowią idealną scenerię do błogiego odpoczynku.

Dobra zabawa w ciepłej, gorącej wodzie to doskonały relaks i odskocznia od codziennych problemów, zabiegania i przejmującego chłodu mroźnej rzeczywistości.

 

jacuzzi w zimie

 

Na koniec jeszcze jedna wskazówka.

Ustaw jacuzzi w pobliżu drzwi wejściowych od domu, by po przyjemnej, gorącej kąpieli szybko wrócić do ogrzewanego pomieszczenia.

 


 

ZAINSPIRUJ SIĘ!

Domowe SPA - jaki basen z hydromasażem wybrać? Podpowiadamy
Wymiary basenów z hydromasażem — jak je policzyć?
Jak wyrównać teren pod basen?

 

Powrót