Dodatki do drzwi wejściowych

03.01.2014

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór wszelkiego rodzaju dodatków do drzwi. Różnią się one między sobą nie tylko technicznie, ale także stylem. Wygląd prostych, zwykłych drzwi możemy zmienić, wybierając dodatki zgodnie z własnymi upodobaniami i klimatem domu.  Głównym elementem, stanowiącym uzupełnienie drzwi jest próg. Jest on dostępny w różnych typach, które różnią się od siebie wysokością, kolorem oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Wybór odpowiedniego progu jest bardzo ważny, gdyż wpływa on na funkcjonalność a także szczelność drzwi.
 Bardzo ważnym elementem, który nada naszym drzwiom niepowtarzalny charakter jest klamka. Odpowiednio dobrana, w prosty sposób uzupełni wygląd naszych drzwi. Dzięki niej możemy nadać drzwiom  nowoczesny wygląd albo podkreślić ich tradycyjny charakter. Eleganckim dodatkiem jest kołatka, która odpowiednio dopasowana,  stworzy z klamką efektywne uzupełnienie drzwi.
 Drzwi wejściowe możemy też ozdobić praktyczną skrzynką na listy. Jej charakter powinien współgrać z drzwiami. W nowoczesnym stylu odpowiednią będzie skrzynka przerzutowa, dzięki której można odbierać pocztę bez wychodzenia z domu, natomiast tradycyjny charakter drzwi wejściowych podkreśli ozdobna skrzynka zewnętrzna.
 Wybierając dodatki do drzwi, powinniśmy pamiętać o elementach, które sprawią, że nasze drzwi będą w pełni funkcjonalne. Doskonałym dodatkiem jest wizjer, dzięki któremu bez wychodzenia z mieszkania będziemy mogli sprawdzić, kto jest po drugiej stronie drzwi, co w dużym stopniu zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Doskonale sprawdza się również odbojnik, który chroni drzwi i ścianę przed uszkodzeniem.

Powrót