Jak wybrać odkurzacz do popiołu

01.12.2016

Posiadanie kominka w domu, to duża korzyść. Nie służy on tylko do ogrzania pomieszczenia ale i zapewnia miłą atmosferę. Każdy kto zainstalował kominek, musi liczyć się z faktem zakupienia opału oraz rzecz jasna – sprzętu do wyczyszczenia paleniska w kominku. Nie obędzie się zatem bez zakupu odpowiedniego odkurzacza do popiołu. Zdecydowanie pomoże on nam w utrzymaniu kominka w należytym stanie. Do kominka nie należy stosować odkurzaczy domowych – są one zbyt słabe i wrażliwe na zanieczyszczenia kominkowe.

 

Przy wyborze odpowiedniego odkurzacza do popiołu powinniśmy sugerować się mocą silnika – im większa, tym odkurzacz silniejszy. Odkurzacz powinien posiadać dmuchawę – pozwala ona odetkać zapchaną rurę, jak i również rozpalić ogień.

 

Najlepiej wybrać odkurzacz bez worka – świetnie zbiera popiół oraz kurz – zapobiega zapyleniu i posiada dużo większą wydajność niż odkurzacz workowy.

 

Co do pojemności zbiornika – tu nie powinno być problemu – im większa, tym lepiej i rzadziej musimy go opróżniać.

 

Ważnym jest, aby korzystanie z naszego odkurzacza było wygodne. Dlatego należy pamiętać, aby podstawa posiadała kółka, rury miały regulowaną długość oraz trwałe końcówki.

 

Odkurzacze do popiołu można również spokojnie wykorzystać do sprzątania po drobnych pracach remontowych, ze względu na jego specyficzną budowę i filtry zabezpieczające, można nim wygodnie wciągać pył, drobinki zaprawy czy wióry.

 

 

Powrót