FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy

Akcesoria łazienkowe

Jak wybrać akcesoria do łazienki?

Przed zakupem dodatków do łazienki warto dokładnie przyjrzeć się pomieszczeniu. Jeżeli nasza łazienka jest świeżo po remoncie lub wykończeniu i mamy już pomysł na jej wystrój oraz określony styl – wybór nie powinien stanowić problemu. W pozostałych przypadkach dobór akcesoriów łazienkowych może być pretekstem do zmiany charakteru pomieszczenia, a każdy wybrany drobiazg powinien podkreślać styl wnętrza.

Większość akcesoriów do łazienki związane jest z systemem przechowywania i pozwala zachować porządek w pomieszczeniu. Nie mniej ważne są dodatki związane z codzienną higieną. Wybierając zarówno pierwsze jak i drugie, warto mieć na uwadze przestrzeń jaką dysponujemy, a w małych łazienkach warto zastanowić się również nad funkcjonalnością i ergonomią wybieranych akcesoriów. Akcesoria łazienkowe powinny być umieszczane w takich miejscach by nie zakłócały codziennych czynności związanych z toaletą.

Akcesoria łazienkowe - online Merkury MarketWażna jest kolorystyka

Gdy podłoga i ściany naszej łazienki wyłożone są płytkami w stonowanych kolorach, możemy ją ożywić jaskrawą kolorystyką dodatków. Warto postawić na jeden dominujący kolor, który pojawi się we wszystkich akcesoriach do naszej łazienki.

Jeśli chcemy podkreślić ekskluzywny design, lepiej sprawdzi się pastelowa paleta kolorystyczna lub proste i klasyczne białe albo czarne akcesoria łazienkowe.

Proste i surowe formy, o metalicznych barwach, świetnie sprawdzą się we wnętrzu modernistycznej łazienki. Z kolei zdobienia z naturalnego kamienia zdecydowanie lepiej skomponują się z klasycznymi rozwiązaniami.

Urządzając łazienkę warto kierować się uniwersalnymi zasadami, a nie sezonowym trendem wnętrzarskim. Materiały takie jak stal, kamień czy szkło są ponadczasowe. Wyglądają efektownie zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych.

W poszukiwaniu dodatków do łazienki warto odwiedzić sklep Merkury Market, gdzie znajdziemy duży wybór akcesoriów łazienkowych pasujących do każdej aranżacji.