FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Grubość (mm)
Kolekcja
pokaż wszystkie
Szerokość (mm)
Kolor
pokaż wszystkie
Rodzaj asortymentu
Kierunek otwierania
Szklenie
Wysokość (mm)
Zastosowanie

Drzwi i klamki

1    3  4  5    8
Klamka Dolce 2 KL72 patyna mat

Klamka Dolce 2 KL72 patyna mat

18,49 zł / szt 28,99 zł / szt
Promocja
Nowość
Klamka Donna 2 KL72 patyna

Klamka Donna 2 KL72 patyna

17,85 zł / szt 26,99 zł / szt
Promocja
Klamka Donna 2 roz okr E3 nik/sat

Klamka Donna 2 roz okr E3 nik/sat

15,99 zł / szt 25,90 zł / szt
Promocja
Klamka Passo roz nikiel

Klamka Passo roz nikiel

39,99 zł / szt
Klamka Largo KL 72 nik/sat

Klamka Largo KL 72 nik/sat

26,99 zł / szt 34,99 zł / szt
Promocja
Nowość
Klamka Donna roz patyna

Klamka Donna roz patyna

22,99 zł / szt
Klamka Robin roz patyna

Klamka Robin roz patyna

22,99 zł / szt
1    3  4  5    8

Drzwi wewnętrzne i klamki

Sklep Merkury Market oferuje szeroki wybór drzwi wewnętrznych na każdą kieszeń. Znajdziemy w nim drzwi, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania pod względem kolorystyki, budowy, oraz funkcjonalności związanej z ich konstrukcją i sposobem otwierania. Przed pójściem do sklepu warto przemyśleć jak mają wyglądać drzwi, których potrzebujemy.Drzwi i klamki - online Merkury Market

Wybierając kolor drzwi możemy kierować się barwą stolarki okiennej, lub dopasować je do ścian i podłogi. Do wszystkich otworów drzwiowych w domu warto wybrać drzwi z jednej linii stylistycznej.

Jeżeli chodzi o konstrukcję skrzydła drzwiowe wykonane są najczęściej z drewna klejonego lub MDF-u z wypełnieniem. W najtańszych modelach drzwi jest to najczęściej tektura wyprofilowana jak plaster miodu. Drzwi średniej klasy wzmacniane są sklejką lub płytami pilśniowymi. W droższych wersjach wypełnieniem są warstwowe panele z płyt wiórowych lub drewno klejone warstwowo.

Drzwi mogą być lewe lub prawe. W praktyce oznacza to, że drzwi są lewe, jeżeli przesuwając skrzydło do siebie, za klamkę łapiemy lewą ręką, a zawiasy znajdują się po lewej stronie. Analogicznie drzwi prawe to te, w których zawiasy są po prawej stronie, a drzwi otwieramy prawą ręką.

Gdy wybór drzwi mamy już za sobą należy pamiętać o równie ważnym elemencie, jakim jest klamka, bo nawet najpiękniejsze drzwi mogą stracić na wyglądzie, jeżeli klamka nie będzie do nich dopasowana.

Warto trzymać się zasady, że im grubsze drzwi tym masywniejsza powinna być klamka. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na konstrukcję. Dobre klamki wyposażone są w sprężyny po obu stronach, dzięki czemu „nie opadają” w miarę użytkowania.

Równie ważny jest materiał, z którego wykonano klamkę. Do drzwi o klasycznym wyglądzie najlepiej dobierać klamki mosiężne lub o wyglądzie mosiądzu. Do drzwi nowoczesnych pasują klamki wykonane ze stali lub aluminium.