FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Szkło hartowane
Kolor szkła
Kształt
Długość (cm)
Szerokość (cm)
Rodzaj profilu

Kabiny prysznicowe

1  2  3    
Kabina Xena 80x100x195 czyste chrom

Kabina Xena 80x100x195 czyste chrom

1199,00 zł / szt
Nowość
Kabina Maja 90x90x190 czyste-chrom

Kabina Maja 90x90x190 czyste-chrom

1449,00 zł / szt
Nowość
Kabina natryskowa półokrągła A1900 90/185 grafit

Kabina natryskowa półokrągła A1900 90/185 grafit

359,90 zł / szt 439,90 zł / szt
Promocja
Kabina kwadratowa Marko 90 grafit-chrom

Kabina kwadratowa Marko 90 grafit-chrom

799,90 zł / szt 899,90 zł / szt
Promocja
Kabina hydro Julia 120/80 N.B.

Kabina hydro Julia 120/80 N.B.

1699,00 zł / szt
Kabina hydro Oksana 90 N.B.

Kabina hydro Oksana 90 N.B.

1599,00 zł / szt
1  2  3    

Zanim kupisz kabinę prysznicową

Jedną z najważniejszych kwestii jest ustalenie miejsca, w którym ma stanąć kabina. To ono determinuje, jaki rodzaj kabiny należy wybrać, by najlepiej sprawdziła się w danej aranżacji łazienki. W ofercie sklepu Merkury Market można spotkać:

  • Kabiny prysznicowe - Merkury Market Kabiny narożne – to najpopularniejszy model, który bardzo dobrze sprawdza się w małych łazienkach. Kabina przylega do dwóch ścian pomieszczenia. Dzięki temu jest łatwiejsza w montażu, ale i utrzymaniu czystości. Kabina narożna może być kwadratowa, prostokątna, pięciokątna, półokrągła, lub owalna.

  • Kabiny asymetryczne – jest to kabina narożna, w której jeden z boków przylegających do ściany jest dłuższy niż drugi.
  •  Kabiny przyścienne– kabina przylega tylko do jednej ściany łazienki, dzięki czemu daje większą swobodę aranżacji, może mieć kształt półokrągły, lub okrągły.
  •  Kabiny wnękowe – jak sama nazwa wskazuje kabina ta jest ulokowana we wnęce i wyposażona jedynie w drzwi prysznicowe.
  •  Kabiny wolnostojące – przeznaczone przede wszystkim do dużych łazienek, w których budżet nie odgrywa dużej roli. Kabina wolnostojąca charakteryzuje się wysoką ceną, ale jednocześnie jest wykonana z bardzo dobrych materiałów. Ma okrągły kształt i może stać w dowolnym miejscu w łazience – ogranicza ją jedynie doprowadzenie instalacji wodnej.
  •  Kabiny z hydromasażem - to kabiny zaopatrzone w głowice do hydromasażu, bicze wodne, czy masażery stóp. Proponowane są również wersje z deszczownicą wbudowaną w sufit, z wentylatorem, dotykowym panelem sterującym, czy podświetleniem.

Trzy typy konstrukcji kabin

Pierwszy z nich to kabiny profilowe, które charakteryzują się dość niską ceną, a przy tym dużym wyborem modeli. Profile są najczęściej wykonane z aluminium.

Drugi typ to kabiny bezramowe, przeważnie montuje się je w dużych łazienkach i wykonane są z wysokiej klasy szkła oraz stali. Cechuje je nowoczesny wygląd.

Trzeci typ to kabiny z tafli szkła, które zbudowane są z dużych tafli szkła i tylko ramy zewnętrznej, lub pionowych profili. Takie kabiny pasują do każdego nowoczesnego wnętrza.

Kabiny dla każdego

Sklep Merkury Market w swojej ofercie posiada wiele modeli kabin prysznicowych na każdą kieszeń. Cena kabiny prysznicowej zależy m.in. od materiału, z którego zostały wykonane ścianki. Więcej trzeba zapłacić za te wykonane ze szkła, które są bardzo trwałe, odporne na zarysowania i uderzenia. Natomiast kabiny prysznicowe z tworzywa mają niższą cenę i są chętnie wybierane ze względu na lekkość konstrukcji. Cena kabiny prysznicowej zależy także od profili i zawiasów, jakich użyto w drzwiach. Dodatkowo do ceny kabiny należy doliczyć koszty montażu. Kabina może być mocowana do brodzika, wówczas musimy dodatkowo uwzględnić w naszym budżecie jego koszt zakupu. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem ze względu na atrakcyjność wizualną i łatwiejsze utrzymanie czystości jest mocowanie na podłodze. W tym przypadku koniecznie należy zdecydować się na rodzaj odpływu: czy ma to być odpływ punktowy czy też odwodnienie liniowe.