Płytki cegłopodobne – pomysł na wykończenie ścian

01.01.2019

Wszędzie jesteśmy jednak w stanie odsłonić naturalną cegłę w domu. Na szczęście, na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa dla tradycyjnej cegły, a mianowicie płytki cegłopodobne.

Gdy nowoczesny design idzie w parze z naturą

Płytki cegłopodobne – pomysł na wykończenie ścian

Płytki dekoracyjne cegłopodobne doskonale odzwierciedlają najważniejsze cechy naturalnego pierwowzoru. Stanowią one idealne rozwiązanie w kwestii akcentowania wybranych ścian, wnęk, słupów oraz kominków. Płytki imitujące cegłę efektownie wpisują się w wymagania nowoczesnych pomieszczeń, ponieważ stanowią kompromis pomiędzy niepowtarzalnym pięknem natury, a nowoczesnym designem. To dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć modną aranżację, która harmonijnie współgra ze szlachetnością kamienia.

Cegła ozdobna na ścianę w kilku odsłonach

Cegła na ścianę może być wykonana z różnego rodzaju kamienia. Za najtrwalszy i najbardziej wyrafinowany uznajemy kamień naturalny, który z łatwością można dopasować do każdej aranżacji wnętrza. Kolejną grupą wartą uwagi jest kamień nienaturalny, któremu również nie można odmówić szeregu zalet. Kamień dekoracyjny nienaturalny jest przede wszystkim tańszy, przez co większość osób podczas remontu decyduje się właśnie na niego. Płytki wykonane z gipsu albo betonu idealnie naśladują kamień naturalny, a ponadto doskonale sprawdzają się jako izolacja termiczna w pomieszczeniu.

płytki cegłopodobne na ścianie

Dzięki różnorodności w tym temacie jesteśmy w stanie wybrać produkt, który najefektowniej spełni nasze oczekiwania. Decydując się na płytki imitujące cegłę, które są wykonane z gipsu, możemy im nadać dowolny kolor. W przypadku płytek klinkierowych uzyskujemy z kolei najlepszą imitację cegły, gdzie każdy z elementów zostanie wybarwiony we właściwy mu sposób. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju płytek uzyskujemy doskonały efekt. Osoby niewtajemniczone w kwestie budowlane z pewnością nie będą w stanie rozpoznać, czy mają do czynienia z prawdziwą cegłą, czy jedynie z jej atrapą.

Łazienka w otoczeniu kamiennej szarości

Po takiej dawce teorii, pora na konkrety i przykładowe zastosowania cegły ozdobnej na ścianie. Na pierwszy ogień weźmy łazienkę, która z uwagi na swą specyfikę będzie potrzebowała płytek o niskiej nasiąkliwości. W tym przypadku najlepiej postawić na płytki cegłopodobne wykonane z gresu, które obdarzą wnętrze naturalnym pięknem, zachowując jednocześnie znakomite właściwości tego materiału. Płytki gresowe są trwałe i przyjemne w użytkowaniu, dzięki czemu można je wykorzystać również w aranżacji strefy prysznicowej lub w okolicach wanny. Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego koloru. Współcześnie najmodniejszym i najchętniej wybieranym jest bez wątpienia odcień szary. Przemawia za nim ponadczasowy, a zarazem nowoczesny charakter, choć oczywiście (jak w każdym przypadku) jest to kwestia gustu i własnych preferencji.

Ceglana kuchnia w wersji tradycyjnej i nowoczesnej

Z uwagi na wysokie parametry użytkowe, płytki imitujące cegłę wykonane z gresu, doskonale sprawdzą się również w kuchni. Bez obaw możemy je stosować zarówno w strefie zmywania, jak i w okolicach palnika, gdzie świetnie sobie poradzą z działaniem wysokich temperatur i pary wodnej. Ogromną zaletą płytek cegłopodobnych jest również ich wszechstronność, dzięki której doskonale wpasują się zarówno w tradycyjny charakter kuchni, jak i w jej nowoczesną odsłonę. Jeżeli w Twojej kuchni dominuje sielski charakter, znakomitym wyborem będą odcienie beżu i brązu. Nowoczesnym wnętrzom polecamy z kolei wersję total grey, gdzie dominują te same odcienie szarości lub wersje zbliżone do siebie.

Sypialnia, salon i jadalnia w niebanalnym wydaniu

płytki cegłopodobne w sypialni

Cegła na ścianę to uniwersalne rozwiązanie, które odnajduje się doskonale również w pomieszczeniach takich jak salon, jadalnia, a nawet sypialnia. Tutaj występuje już całkowita dowolność w kwestii doboru materiału. Kolor cegły jest z kolei uzależniony od stylu, w jakim pomieszczenie jest urządzone. Jeżeli w Twoim salonie, jadalni lub sypialni dominują akcenty rustykalne, prowansalskie lub skandynawskie, doskonałym wyborem okaże się biała lub szara cegła, która nada wnętrzu wyrazistości. W loftowym mieszkaniu znacznie lepiej sprawdzi się kamień w cieplejszych barwach takich jak brąz, beż, kolor miedzi.

Płytki cegłopodobne to bardzo wygodny materiał wykończeniowy ze względu na łatwość montażu, rozmiar oraz różnorodność w kwestii odpowiedniego koloru. Warto stawiać na tak niebanalne rozwiązania nie tylko ze względów dekoracyjnych, ale również praktycznych. Trwałe i solidne wykończenie to gwarancja zadowolenia na wiele lat. Święty spokój, dokładnie taki prezent sobie sprawisz, decydując się na dekorację w postaci płytek cegłopodobnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Płytki ścienne

Płytki dekoracyjne do salonu i pokoju dziennego

Powrót