FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Kolor
pokaż wszystkie
Materiał
pokaż wszystkie
Kształt
Szerokość (cm)
Barwa światła
pokaż wszystkie
Gwint
pokaż wszystkie
Wysokość [cm]
Waga [kg]
Klasa szczelności
pokaż wszystkie
Klasa wydajności energetycznej
pokaż wszystkie
Max Moc [W]
Możliwość przyciemniania
Możliwość zmiany kierunku oświetlenia
Długość (cm)
Z żarówką w komplecie
Zasilanie
Ilość punktów światła
pokaż wszystkie
Rodzaj źródła światła
pokaż wszystkie
Rodzaj asortymentu
Moc (W)

Wyposażenie i Dekoracja

1    3  4  5    64
1    3  4  5    64

Wyposażenie i dekoracja.

Wykończenie i umeblowanie domu nie kończy procesu nadawania mu niepowtarzalnego klimatu i indywidualnego charakteru. Wykorzystując światło i odpowiednio dobrane elementy dekoracji wnętrz, tworzymy miejsce, nie tylko odpoczynku i bezpieczeństwa, ale też pracy i aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Pomocne w tym zadaniu jest dobrze dobrane oświetlenie.

Każde pomieszczenie wymaga oświetlenia sufitowego. Ale inne będzie ono w łazience, salonie czy na schoWyposażenie i Dekoracja - online Merkury Marketdach. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z możliwościami danej lampy i wybrać najbardziej odpowiednią do miejsca jej przeznaczenia, ale także trafiającą w nasz gust estetyczny. Różnorodność lamp wiszących, plafonów sufitowych i żyrandoli różnego rodzaju: od kryształowych po bardzo nowoczesne, daje gwarancję spełnienia wszystkich wybranych kryteriów.

Planując oświetlenie w łazience lub na zewnątrz, warto zwrócić uwagę aby wybrana lampa była odporna na wilgoć i warunki atmosferyczne. Korzystając z odpowiednich zakładek: oświetlenie łazienkowe i oświetlenie zewnętrzne mamy pewność, że lampa jest przystosowana technicznie do montażu w tych pomieszczeniach.

Salon i kuchnia to miejsca w których najczęściej spędzamy czas, ale spełniają one bardzo różne funkcje. W kuchni bardziej sprawdzą się lampy wiszące i oświetlenie podszafkowe, a w salonie lampy podłogowe, żyrandole i inne lampy dedykowane do salonu.Na schodach i w korytarzach warto rozważyć użycie kinkietów jako żródła światła.

Urządzając dom nie można zapomnieć o pokoju dziecięcym i specjalnych lampach do niego. Podstawą oświetlenia w tym pokoju jest lampa wisząca, sufitowa, ale równie ważne są mniejsze lampki, na przykład biurkowe, pozwalające na oświetlenie punktowe miejsca odrabiania lekcji lalbo zabawy.

Osoby ceniące sobie oszczędność i ekologię mogą rozważyć użycie, zamiast tradycyjnego, oświetlenia LED.Najwiekszą zaletą tego typu oświetlenia jest jego długa żywotność i brak emisji szkodliwego ultrafioletu.

Wyposażenie domu to nie tylko oświetlenie. Dużą rolę w kreowaniu jego klimatu mają zastosowane dodatki. Odpowiedni ich dobór pozwala na podkreślenie charakteru wnętrza, jego stylu, ale też funkcji jaką pełni. Wymiana dekoracji to najprostszy sposób na odświeżenie wyglądu pomieszczenia, zmianę jego stylu lub charakteru.Tekstylia - Merkury Market

Najbardziej interesujący pomysł na aranżację wnętrza to fototapeta. Efekt jest prawie natychmiastowy, bo bardzo łatwo perfekcyjnie położyć ją na ścianie.

Komfort w domu zapewnia odpowiedni wybór dywanów. Puszysty, niechłonący kurzu i doskonale izolujący od podłogi, dywan to obowiązkowy element pokoju dziecięcego. Oprócz funkcji dekoracyjnych dywany doskonale chronią podłogę przed intensywnym użytkowaniem. Nowoczesne włókna i technologie tkackie nadały dywanom nowy wymiar. Stały się one bardzo odporne na zabrudzenia i przetarcia, zyskały nowoczesną kolorystykę i wzornictwo.

Równie spektakularne efekty dekoracyjne uzyskamy odpowiednio dobierając firany i zasłonyakcesoria kuchenne lub poduszki i narzuty. Za pomocą tych prostych elementów bardzo łatwo radykalnie odmienić wygląd i styl domu.

Dodatki do domu mogą podkreślić porę roku lub nadchodzące święta. Warto więc zwrócić większą uwagę na ich odpowiedni dobór. Pomocne w tym mogą być nasze Inspiracje.