Aktywny tlen do basenu
Letni upał szczególnie zachęca do skorzystania z kąpieli w chłodnej wodzie basenu ogrodowego. Zbiornik przydomowy to nie tylko doskonały sposób na ochłodzenie się, ale również świetne rozwiązanie dla utrzymania zdrowia Twojego organizmu. Pływanie zapewni Ci szczupłą sylwetkę, poprawi Twoją kondycję oraz znacząco wpłynie na wysoki poziom Twojego samopoczucia. Posiadanie przydomowego basenu docenią na pewno rodzice — dzieci, zarówno maluchy, jak i starszaki oraz młodzież, z pewnością wyjdą z domu, by na zewnątrz pobawić się w wodzie. Zabawa w basenie to doskonała rozrywka, ale samo posiadanie zbiornika wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Na właścicielu basenu spoczywa obowiązek zapewnienia zdrowego, higienicznego i czystego środowiska do zabawy.
Aktywny tlen do basenu — często zadawane pytania
Jak stosować aktywny tlen do basenu?
Stosowanie aktywnego tlenu jest proste i nie powinno sprawiać nikomu większych problemów. Zwykle stosuje się go raz na tydzień, uzupełniając specjalny pływak lub dozownik o granulat albo tabletki. Dzięki pływakowi uwalnianie się tlenu aktywnego będzie systematyczne i równomierne. Ilość granulatu lub tabletek zależna jest od wielkości zbiornika — sprawdź koniecznie etykietę informacyjną, aby upewnić się co do dokładnego dawkowania.
Kiedy stosuje się aktywny tlen?
Aktywny tlen do basenu to doskonała alternatywa dla chloru. Jeśli kąpiące się w basenie osoby mają uczulenie na chlor lub zapach chloru jest dla nich zbyt drażniący, dobrym wyborem będzie zakup i stosowanie aktywnego tlenu. Nie uczula on tak mocno i nie powoduje podrażnień, a skutecznie radzi sobie z mikroorganizmami w basenowej wodzie.
Czysty i higieniczny przydomowy zbiornik
Dbanie o wodę basenową to szereg zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących. Wśród nich znajdują się: dezynfekcja, uzdatnianie i filtrowanie wody. Zabiegi te możesz wykonywać z pomocą ręcznych akcesoriów (szczotek i siatek), pomp filtrujących oraz zastosowana może być też odpowiednia chemia do basenu.
Ręczne oczyszczanie to podstawa dbania o basen. Pozwala pozbyć się dużych zanieczyszczeń takich, jak gałązki, liście, duże śmieci. Duże nieczystości wyławiamy z powierzchni z pomocą siatki. Pozwala to w znaczący sposób zadbać o czystość wody, odciąży pompy filtrujące i zapewni estetyczny wygląd. Ręczne czyszczenie folii dna i ścianek basenu pozwala pozbyć się glonów i zapobiega rozwojowi niebezpiecznych mikroorganizmów. Takie czyszczenie możesz wykonać z pomocą szczotki. Zarówno szczotka, jak i siatka umieszczane są zwykle na teleskopowym kiju, który umożliwia dosięgnięcie do każdego miejsca w zbiorniku.
Oprócz ręcznego czyszczenia pomocą będzie na pewno zainstalowanie pompy filtrującej. Odpowiedniej wydajności pompa będzie w stanie przefiltrować całą wodę w basenie co najmniej 4 razy na dobę — to optymalna ilość, która powoli Ci zapewnić higieniczne środowisko zabawy. Pompa zasysa ciecz ze zbiornika i odpowiednio ją filtruje. Urządzenie wyłowi z wody drobiny, pył, piasek, fragmenty naskórka, włosy i inne, małe zanieczyszczenia. Oczyszczona woda trafia potem z powrotem do zbiornika. Nasz sklep oferuje różnej wydajności pompy do basenu — w razie problemów z dobraniem sprawdź dokładnie zalecenia producenta posiadanego przez Ciebie basenu oraz przeczytaj informacje, zawarte w opisach produktów naszych pomp.
Oczyszczanie wody w basenie — skuteczny tlen aktywny
Podczas zabiegów czyszczenia często stosuje się chemię basenową, która wspomaga oczyszczanie i uzdatnia wodę basenową. Do regularnej dezynfekcji proponowane są zwykle dwa preparaty: aktywny tlen do basenu lub chlor do basenu.
Czysta woda w basenie to ważna sprawa. Wybierając aktywny tlen do basenu, stawiamy na gwarancję bezpiecznego i higienicznego środowiska do pływania. Jak działa aktywny tlen? Preparat wsypuje się do wody, a środek rozpuszcza się w niej równomiernie. Aktywne składniki, zawarte w preparacie, niszczą metodą szokową mikroorganizmy, drobnoustroje i grzyby, zapewniając odpowiednią dezynfekcję wody basenowej. Preparat sprzedawany jest w formie tabletek lub granulatu. Obie formy są skuteczne i nie różnią się sposobem aplikowania, zatem jedynie od naszych preferencji zależy wybór konkretnego produktu. Przydatny do aplikowania będzie specjalny dozownik.
Przed zastosowaniem preparatu, należy dokładnie przeczytać jego instrukcję. Zasada ta dotyczy nie tylko aktywnego tlenu, ale również innych środków.
Aktywny tlen len stosuje się zwykle raz w tygodniu. Regularne zabiegi będą gwarancją czystości i higienicznego środowiska. Systematycznie sprawdzaj też poziom aktywnego tlenu w basenie. Do mierzenia służą testery paskowe. W razie potrzeby, gdy poziom aktywnego tlenu jest zbyt niski, uzupełnij jego zapas.
Aktywny tlen a inne środki — co wybrać?
Dokonując zakupu środków chemicznych do basenu, często stajemy przed wyborem: aktywny tlen do basenu, czy chlor? Oba środki są skuteczne w przydomowych ogrodach. Aktywny tlen ma jednak ogromną zaletę, która wyróżnia go szczególnie od środków z chlorem — nie ma nieprzyjemnego zapachu i drażniącego skórę działania. Jeśli ktoś jest uczulony na chlor lub nie znosi zapachu chloru, aktywny tlen do basenu będzie dla niego idealnym rozwiązaniem. Minusem tlenu aktywnego będzie niestety słabe oddziaływanie na hamowanie rozwoju glonów — tlen do basenu będzie wymagał środków pomocniczych w walce z glonami, dobrze sprawdzą się antyglony do basenu.
Oczyszczanie aktywnym tlenem, dodatkowe preparaty i odpowiednie pH
Aktywny tlen do basenu to środek, który musi być używany w odpowiednich dawkach i w przygotowanej wcześniej wodzie. Niezwykle ważne przy dawkowaniu tlenu aktywnego jest pH wody. Poziom pH wody powinien wynosić 7,0 - 7,4, aby tlen zadziałał odpowiednio. Zanim zastosujesz preparat, sprawdź za pomocą testera, czy poziom pH w basenie jest odpowiedni. Jeśli istnieją jakiekolwiek wahania, skoryguj wartość, stosując środki pH minus lub pH plus — regulacja pH wody w basenie zapewni dobre działanie środkom chemicznym.
Jak było już wspomniane, preparaty z aktywnym tlenem będą wymagały dodatkowego środka zwalczającego glony. Zwykle takie środki możemy kupić w zestawie do tlenu aktywnego, są one ze sobą współdziałające i świetnie się wtedy uzupełniają.
Jak wyczyścić dno basenu? Sprawdź nasze porady!
Posiadanie basenu ogrodowego zapewnia ochłodę w upalne dni, ale wiąże się też z pewnymi obowiązkami. W sezonie letnim do jego wnętrza dostają się liczne zanieczyszczenia, takie jak spadające z drzew liście i gałązki, trawa, piasek oraz żwir, z których ...
Jak oczyścić wodę w basenie — domowe sposoby
Przydomowy basen, bez względu na wielkość daje ogrom frajdy, a podczas upałów daje poczucie przyjemnego schłodzenia. Dużo osób, rozważających zakup czy budowę przydomowego basenu ogrodowego, rezygnuje z tego ze względu na wymóg częstej wymiany dużych ...
Jak wyklarować wodę w basenie?
Choć za oknem jeszcze zimno myślami na pewno już krążysz wokół chwil spędzanych latem. Jest to czas, kiedy możesz zaplanować letni wypoczynek, nie tylko na wczasach, ale i we własnym ogrodzie. Basen jest miejscem ...