FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy

Baseny ogrodowe

Gogle ochronne 21069

Gogle ochronne 21069

8,39 zł / szt
Szczotka do basenów  58282

Szczotka do basenów 58282

29,99 zł / szt
Tester Ph  58142

Tester Ph 58142

14,89 zł / szt

Jaki basen wybrać?

Wybierając basen, powinieneś przede wszystkim uwzględnić jego przeznaczenie. Jeśli z basenu będą korzystać tylko dzieci, wystarczy basen dmuchany, ale jeśli kąpieli chcą zażywać też dorośli, warto zainwestować w basen rozporowy lub stelażowy. Kieruj się również jakością użytych do produkcji materiałów - basen powinien być trwały i odporny na różne warunki atmosferyczne. Aby w pełni cieszyć się z kąpieli w przydomowym basenie, zadbaj o to, żeby posiadał on wszystkie niezbędne akcesoria.

W sklepie Merkury Market znajdziesz szeroki wybór basenów ogrodowych pochodzących od uznanych i doświadczonych producentów.

Basen stelażowy czy basen rozporowy?

Ścianki basenu rozporowego utrzymują się w pionie pod wpływem ciśnienia wody, która go wypełnia. Konstrukcję basenu stelażowego podtrzymuje zaś stelaż. Który rodzaj basenu jest lepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Oba rodzaje basenów mają zalety i wady. Montaż basenu stelażowego jest dość pracochłonny, a basen rozporowy może wydawać się mniej stabilny. Basen rozporowy ma kołnierz, który chroni przed skutkami uderzenia o jego krawędż, więc będzie bezpieczniejszy dla osób, które lubią poszaleć w wodzie.

Jaki basen dla dziecka?

Dla najmłodszych dzieci najlepszy będzie mały basen dmuchany. Maluchom ogromną radość sprawi pluskanie się w niewielkiej ilości wody, zwłaszcza jeśli znajdą tam swoje ulubione zabawki. Starsze dzieci śmiało mogą korzystać z większych basenów, które stworzą świetne warunki do nauki pływania.

 

Jak dbać o basen ogrodowy?

Utrzymanie basenu ogrodowego w czystości nie jest trudne. Woda w basenie musi mieć odpowiedni odczyn Ph: w przedziale 7,0 – 7,4. Nalezy go sprawdzać co parę dni i regulować, w razie konieczności, odpowiednimi preparatami.

Rozwojowi grzybów, drobnoustrojów i alg zapobiega stosowanie pomp filtrujacych i chemii basenowej.

Należy zawsze stosowac chemię basenową, nawet w małych basenach dziecięcych.

Do dużych basenów ogrodowych warto rozważyć zakup pomp filtrujących. W ofercie dostępne są pompy piaskowe i kartuszowe. Aby pompa w pełni zabezpieczyła basen przed szkodliwymi czynnikami, trzeba dopasować jej wydajność do wielkości posiadanego basenu.

.Jak nagrzewać wodę w basenie?

Gdy na zewnątrz jest ciepło, nie musisz martwić się o odpowiednią temperaturę wody. Problem pojawia się jednak, gdy pogoda nie dopisuje, a mimo wszystko chcesz wykąpać się w basenie. W ofercie dostępne są przykrycia solarne, które absorbują energię słoneczną w dzień i nagrzewają wodę, gdy basen nie jest użytkowany, np na wieczorną kąpiel.