FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Grubość (cm)
Szerokość (cm)
Głębokość (cm)

Blaty kuchenne

1  2    
1  2    

Blat kuchenny - przyjaciel na długie lata  

Blat nadaje kuchni odpowiedniego charakteru i to od niego zależy jak będzie się prezentować. Wybór blatu kuchennego zawsze jest bardzo trudny. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo różnorodnych blatów, aby wybrać ten najlepszy należy zapoznać się z ich rodzajami.

Blaty kuchenne - online Merkury Market

  • Drewniany blat pasuje do każdej aranżacji, może być wykonany z litej deski, lub drewna klejonego, które jest trwalsze, nie rozsycha się i nie paczy jak lite. Łatwo będzie uzyskać dowolny kształt blatu, jednak jego powierzchnię trzeba dobrze zabezpieczyć, bo łatwo się plami. Funkcjonalność blatu drewnianego polega na tym, że przy odpowiedniej pielęgnacji będzie on służył nam przez długie lata.
  • Blat ceramiczny to szeroki wachlarz możliwości, ponieważ wybór płytek, z jakich możemy go zrobić jest bardzo duży. odporne są na zarysowania, nie straszne im wysokie temperatury. Minusem ich jest to, że często ulegają pęknięciom, dlatego zawsze lepiej jest kupić jedno opakowanie płytek więcej.
  • Blat laminowany wykonany jest z płyty wiórowej i na nią nałożone jest kilkanaście warstw papieru. Wybór wzoru, jaki będzie znajdował się na górnej warstwie należy do nas. Blaty laminowane są z pewnością najtańsze, ale jednocześnie trwałe, dlatego też są często wybierane przez kupujących. Zaletą jest również duży wybór kolorów i wzorów.
  • Blat z kamienia jest bardzo drogi, ale odporny na zarysowania i nie straszne mu bardzo wysokie temperatury. Kamienie polecane na blaty kuchenne to granit, porfir oraz bazalt, gdyż są odporne na zaplamienia. Można też zdecydować się na blat marmurowy lub trawertyn, takie blaty wymagają jednak specjalnego zabezpieczenia przed plamami i nasiąkaniem wodą.
  • Blat kompozytowy, czyli z konglomeratu jest solidny i trwały, trudniej go uszkodzić niż marmur, drewno czy laminat, jednak da się go zarysować podczas bezpośredniego krojenia nożem czy szurając naczyniami. Ponadto, kompozyty nie są odporne na temperaturę powyżej 180-190°. Wybierając blat kompozytowy warto zdecydować się na jasny kolor, na którym ślady użytkowania są mniej widoczne.
  • Blat metalowy wykonuje się ze stali kwasoodpornej lub aluminium. Ma błyszczącą powierzchnię jest odporny na wysoką temperaturę, jednak bardzo łatwo go zarysować lub odkształcić.
  • W nowoczesnej kuchni pojawiają się także coraz częściej blaty szklane. Blaty ze szkła hartowanego są odporne, trwałe i efektowne. Doskonale wyglądają w kuchniach urządzonych minimalistycznie.

Jeżeli urządzasz lub remontujesz swoją kuchnię, zapraszamy do sklepu Merkury Market, który oferuje duży wybór blatów w dobrej cenie.