FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Szerokość (cm)
Wysokość [cm]
Głębokość (cm)
Kolor
pokaż wszystkie
Rodzaj asortymentu
Kolekcja
pokaż wszystkie

Meble biurowe

1    3  4  5    7
Krzesło Estera New bike

Krzesło Estera New bike

135,00 zł / szt 159,00 zł / szt
Promocja
Biurko DSB 02

Biurko DSB 02

279,00 zł / szt
Biurko Kora KB biały

Biurko Kora KB biały

634,00 zł / szt
Biurko Niko CPLB21N D30 1D

Biurko Niko CPLB21N D30 1D

195,00 zł / szt
Biurko Krzysiek olcha

Biurko Krzysiek olcha

359,00 zł / szt
Biurko narożne Slawek olcha

Biurko narożne Slawek olcha

319,00 zł / szt
Biurko Robert olcha

Biurko Robert olcha

199,00 zł / szt
Biurko P5 dąb sonoma

Biurko P5 dąb sonoma

219,00 zł / szt
Biurko Krzyś olcha

Biurko Krzyś olcha

229,00 zł / szt
Biurko P5 olcha

Biurko P5 olcha

219,00 zł / szt
Biurko Merkury venge

Biurko Merkury venge

299,00 zł / szt
Biurko Bartek olcha

Biurko Bartek olcha

225,00 zł / szt
Biurko Rysio olcha

Biurko Rysio olcha

255,00 zł / szt
1    3  4  5    7

Meble biurowe - komfortowa i ergonomiczna przestrzeń

Czy to urządzając przestrzeń biurową, czy też domowy gabinet podstawą jest odpowiednio dobrane umeblowanie, które spełni wszystkie nasze potrzeby i umożliwi realizację zadań. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście możliwość organizacji gabinetu czy miejsca do pracy przy klasycznym, szerokim biurku z wygodnym, dostosowanym do naszych potrzeb siedziskiem. W pomieszczeniach biurowych przyda się szafa biurowa, regały, czy półki. Ważną rolę w gabinecie odgrywa również oświetlenie  - lampa stołowa oraz podłogowa nie tylko wprowadzi do pomieszczenia więcej światła, ale także wspaniale udekoruje wnętrza gabinetu.

 

Jak wybrać biurko i krzesło?

Jeśli chodzi o wielkość blatu biurka, dopasujmy ją do przestrzeni, jaką dysponujemy. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze im większe biurko, tym lepszy komfort pracy. To także zasięg naszych rąk określa jego wymiary – w przypadku osoby dorosłej jest to ok. 80 cm, co daje popularny wymiar blatu 60x120 cm. Dzięki meblowi tych rozmiarów nie będziemy musieli wstawać z krzesła, by po coś sięgnąć.

Krzesło biurowe powinno być przede wszystkim ergonomiczne, czyli dostosowane do cech fizycznych i temperamentu osoby, która z niego korzysta. W przypadku krzeseł biurowych chodzi głównie o wymiary dostosowane do wzrostu i wagi. Bardzo istotne jest, aby podczas siedzenia na krześle:

  • kręgosłup był podparty od łopatek aż do okolicy lędźwiowej,

  • stopy swobodnie i płasko opierały się o podłogę,

  • krawędź siedziska nie uciskała ud,

  • między blatem biurka a górną powierzchnią ud było dość miejsca, by swobodnie poruszać nogami.

Z powyższych zasad wynika, że najistotniejsza jest wysokość krzesła biurowego i możliwość jej regulacji oraz wielkość siedziska i oparcia. 

 

Kolor ma znaczenie

Urządzając biuro należy pamiętać, by jego wystrój ułatwiał koncentrację i dodawał energii. W pomieszczeniu przeznaczonym do pracy intelektualnej lepiej unikać intensywnych, mocnych barw, które mogłyby rozpraszać uwagę. W biurze najlepiej sprawdzą się spokojne, stonowane kolory, takie jak beże, błękity lub szarości. W sklepach Merkury Market znajdziesz biurka, krzesła biurowe i fotele biurowe, oraz regały biurowe, szafy i półki dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki temu łatwo dobierzesz wszystkie niezbędne elementy wyposażenia w jednym miejscu. Warto także pomalować ściany na jednolity kolor, ułatwi to koncentrację i pozwoli skupić się na obowiązkach!