FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Rodzaj asortymentu

Parasole ogrodowe

Idealny parasol ogrodowy – jak go wybrać?

Istnieje kilka czynników, które mogą pomóc ci podczas wyboru odpowiedniego parasola ogrodowego. Czym należy się kierować przy podejmowaniu decyzji?

  • Wielkość. Parasol ogrodowy powinien pasować do danej przestrzeni, w której chcemy go ustawić. Dlatego jego wymiary mają kluczowe znaczenie podczas zakupów. Wszystko zależy od Ciebie: urządzasz przyjęcia w ogrodzie na wiele osób? Wybierz duży parasol. Potrzebujesz schronienia od mżawki lub słońca na balkonie? Mniejszy, na wysięgniku lub łamany będzie idealny.
  • Wykończenie. Najlepiej solidne, szkielet powinien być zbudowany z porządnego oraz trwałego materiału. Unikajmy plastikowych rurek oraz wysięgników! Nie warto zbytnio oszczędzać podczas takich zakupów, bo może się okazać, że parasol będzie do wymiany szybciej, niż się tego spodziewasz.
  • Stylistyka. Nie zapominaj o tym, że parasol powinien współgrać z meblami ogrodowymi oraz resztą aranżacji. Ze względu na jego wymiary, bardzo często zdarza się, że parasol stanowi centralny punkt zielonej przestrzeni twojego domu. Właśnie dlatego powinien być estetyczny.
  • Przeznaczenie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie stanie parasol ogrodowy i do czego będzie potrzebny. Na balkonie sprawdzi się lekki oraz składany, a w ogrodzie najlepiej zainteresować w taki przytwierdzany na stałe. Parasol powinien być stabilny oraz wykonany z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie deszczu czy słońca.

Rodzaje parasoli ogrodowych

Biorąc pod uwagę powyższe porady, warto przejść do konkretów. Jaki parasol ogrodowy sprawdzi się najlepiej w Twojej przestrzeni?

  • Parasol ogrodowy klasyczny
     

Przypomina ten zwykły, przeciwdeszczowy, a zamiast rączki ma specjalny stojak, który utrzymuje konstrukcję w pionie. Składa się go za pomocą rączki, która wprawia w ruch rozporniki, zamontowane u spodu materiału, z którego zrobiona jest czasza parasola. Znajdzie on swoje miejsce w mniejszych ogrodach lub na tarasach.
 

· Duże parasole ogrodowe

Od poprzedniego różnią się przede wszystkim rozmiarem. Można z nich wyodrębnić również dwie większe grupy: prostokątny parasol ogrodowy oraz parasol łamany. Doskonale sprawdzą się w rozległym, krętym i pełnym nieodkrytych zakamarków ogrodzie.

· Parasole ogrodowe na wysięgniku

Ich ramię jest regulowane, a sama czasza wisi na specjalnej rurce, którą nazywa się właśnie wysięgnikiem. Zaletą jest tu przede wszystkim stabilność oraz rozmiar – dość okazały.