Co to jest armatura? Co wchodzi w skład armatury łazienkowej?

08.04.2022

Aranżacja każdej łazienki, wymaga odpowiedniego połączenia płytek podłogowych i ściennych, mebli łazienkowych ceramiki i oczywiście baterii. Wszystko to razem powinno tworzyć spójną i elegancką całość. Chcemy dziś opowiedzieć Ci więcej na temat armatury łazienkowej. Tego czym jest, jak ją wybierać, montować i z czym łączyć. Nasi specjaliści przygotowali przegląd najciekawszych modeli i nowości 2022 roku. Sprawdź koniecznie jakie baterie łazienkowe wpiszą się najlepiej w wygląd łazienki, stając się funkcjonalnym elementem dekoracyjnym.

W sieci naszych sklepów Merkury Market znajdziecie armaturę łazienkową najwyższej jakości – baterie umywalkowe, baterie wannowe, baterie prysznicowe, a nawet baterie bidetowe! Nie czekaj, sprawdź, czego potrzebujesz i wybierz już dziś!

 

łazienka - meble, ceramika i armatura

 


W tym artykule:

1. Czym jest armatura łazienkowa? Z jakich składa się produktów?

2. Baterie łazienkowe — różne rodzaje i zastosowanie

3. Baterie umywalkowe idealnie dopasowane do umywalki

4. Jak wybrać idealną baterię do wanny?

5. Zestawy prysznicowe

6. Funkcjonalność, która idzie w parze z designem

7. Jak dopasować armaturę do stylu łazienki?



 

Czym jest armatura łazienkowa? Z jakich składa się produktów?

Często spotykamy się z pytaniami czym jest armatura łazienkowa, co wchodzi w jej skład. Zacznijmy więc od krótkiego wyjaśnienia i definicji armatury łazienkowej.

Armatura łazienkowa to nic innego jak baterie umywalkowe i wannowe, baterie natryskowe, baterie bidetowe, deszczownice oraz inne ukryte elementy podtynkowe. Krótko mówiąc – wszystko to, co służy w łazience do kąpieli, mycia rąk lub prysznica. Warto w tym miejscu wspomnieć, że dziś armatura łazienkowa jest czymś więcej niż tylko funkcjonalnym elementem wykończeniowym. To często największa ozdoba i dekoracja łazienki lub pokoju kąpielowego.

Wyposażenie łazienek w produkty wykonane z największą starannością i designerskim smaczkiem stało się zupełnie oczywistą częścią planowania i aranżacji wnętrza.

 


Polecany artykuł: Jak oświetlić łazienkę - sposób na piękne i funkcjonalne wnętrze!


 

Baterie łazienkowe — różne rodzaje i zastosowanie

Rosnąca konkurencja rynkowa sprawia, że producenci wciąż rywalizują w tworzeniu nowych, designerskich i funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki temu oferta obejmująca armaturę rozrasta się z każdym rokiem, dając nam wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Tak szeroki wybór wzorów, kolorów i modeli, często przyprawia o zawrót głowy i wprowadza w lekkie zakłopotanie. Bo jak spośród tylu różnych atrakcyjnych produktów wybrać ten jeden, który idealnie wkomponuje się w wygląd łazienki? Oto sprawdzone wskazówki, które pomogą każdemu znaleźć idealne baterie łazienkowe.

 

Akcesoria łazienkowe - armatura do łazienki

 

Baterie umywalkowe idealnie dopasowane do umywalki

Poszczególne modele armatury różnią się między sobą nie tylko stylem i wyglądem, ale również sposobem montażu. I to właśnie pierwsza cecha, na która należy zwrócić uwagę, szukając idealnych rozwiązań. Baterie umywalkowe możemy podzielić na ścienne, nablatowe i montowane na umywalce. Zanim wybierzesz, upewnij się, jakiego modelu Ty konkretnie potrzebujesz.

Drugim ważnym parametrem jest rozmiar i wysokość baterii. Zbyt wysoko zamontowany kran będzie powodował rozchlapywanie wody, podczas każdego mycia rąk. Zbyt niski sprawi, że korzystanie z umywalki stanie się niewygodne. Dlatego tak ważne jest, by przed zakupem wymierzyć umywalkę oraz jej odległość od ściany. Nowością na rynku są baterie ruchome, które ułatwiają korzystanie z umywalki i dopasowanie wysokości do potrzeb, każdego użytkownika.

 

bateria umywalkowa - łatwe mycie rąk

 

Jak wybrać idealną baterię do wanny?

Baterie łazienkowe — wannowe podobnie jak baterie umywalkowe, podzielić można ze względu na kształt i sposób montażu. Wyróżniamy: baterie ścienne, nawannowe lub baterie wolnostojące, które w ostatnim czasie zyskały ogromna popularność, stając się swoistą biżuterią równie modnej wanny wolnostojącej.

 

Bateria wolnostojąca -gwarancja funkcjonalności w każdym domu.

 

Zestawy prysznicowe

Mówiąc o armaturze łazienkowej, nie można zapomnieć o prysznicu. W asortymencie sklepów znaleźć można zarówno pojedyncze artykuły takie jak: bateria prysznicowa lub deszczownica, a także gotowy zestaw prysznicowy, łączący w sobie oba elementy. Tu najważniejszym kryterium wydaje się być sposób montażu. Klasyczne baterie prysznicowe ze słuchawką montowane są do ściany. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Drugim, równie popularnym jest deszczownica montowana u sufitu i wbudowana bateria ścienna. Na takie rozwiązanie należy decydować się już na etapie budowy lub przeprowadzając generalny remont łazienki.

Warto dodać, że część modeli baterii prysznicowych wyposażona została w wygodny system, który pozwala dostosować temperaturę wody do indywidualnych potrzeb i preferencji

 

prysznic dla wiekszej funkcjonalności  - złoty kolor deszczownicy

 

Funkcjonalność, która idzie w parze z designem

Armatura łazienkowa to nie tylko funkcjonalny element wykończenia łazienki, to również designerska ozdoba, a niekiedy największa dekoracja pokoju kąpielowego. To właśnie z tego powodu wybór baterii nigdy nie powinien być przypadkowy. Warto rozważyć różne możliwości, sprawdzić dostępne produkty i wybrać, te, dzięki którym łazienka będzie zachwycać. Producenci oferują wiele różnorodnych modeli, które z łatwością wkomponują się w wystrój wnętrz, praktycznie w każdym stylu!

 


Polecany artykuł: Białe płytki do łazienki — klasyk zawsze modny


 

Jakie trendy przyniósł ze sobą rok 2022! Które produkty są hitem sezonu?

Dekoratorzy wnętrz coraz częściej stawiają na kolor we wnętrzu łazienki. Czasy, gdy w pokojach kąpielowych dominowały srebrne baterie, odchodzą w niepamięć! Choć wciąż można spotkać armaturę w kolorze - chrom - to nie jest już ona liderem. Nowoczesne projekty, aranżacje inspirowane minimalizmem lub industrializmem sprawiają, że klienci coraz częściej wybierają modele niestandardowe. Króluje głęboka czerń, szlachetne złoto i mosiądz.

Armatura ma zdobić łazienkę, dlatego wybierana jest tak, by idealnie wkomponować się w jej wnętrze. Nietuzinkowe produkty, które coraz częściej zdobią umywalki, wanny i prysznice nadają charakter całemu pomieszczeniu i zamieniają je w ekskluzywny salon spa.

 

Armatura w łazience  w ofercie Merkury Market - baterie łazienkowe

 

Jak dopasować armaturę do stylu łazienki?

Wybór baterii musi być przemyślany! Armatura musi pasować do stylu i charakteru wnętrza. Źle wybrany model - nawet jeśli będzie elegancki i modny - sprawi, że łazienka będzie wyglądać groteskowo. Oto kilka przykładowych połączeń baterii ze stylem wnętrza.

Biała, delikatna armatura łazienkowa to doskonały wybór do nowoczesnych minimalistycznych pokoi kąpielowych. Ten rodzaj baterii będzie pięknie komponować się z naturalnym drewnem w różnych odcieniach, płytkami drewnopodobnymi lub dużymi płytkami lustrzanymi.

Do chłodnego marmuru doskonale pasuje chrom lub czerń. Chłodna kolorystyka kafelków połączona z armaturą w chłodnym odcieniu to przepis na stylowe, nowoczesne wetrze. W pomieszczeniach wykończonych płytkami imitującymi beton pięknie prezentują się kamienne umywalki i wanny, ozdobione srebrnymi lub czarnymi bateriami. Podobnie jak biała, tak też czarna armatura łazienkowa to doskonały wybór do nowoczesnych wnętrz!

 


Polecany artykuł: ABC wyposażenia łazienki — Kabina prysznicowa z hydromasażem


 

Do łazienek zaaranżowanych w stylu glamour, najlepszym wyborem będzie armatura w kolorze szlachetnego złota, która wprowadzi do wnętrza przepych i charakterystyczny dla stylu błyszczący look. Szukając idealnych produktów, warto wybierać całe serie, tak by wszystkie elementy armatury współgrały ze sobą, tworząc spójną całość.

Miłośnikom stylu retro polecamy stylizowaną armaturę łazienkową mosiężną, natomiast fanom loftowych wnętrz armaturę łazienkową miedzianą.

Możliwości jest naprawdę wiele, to jak je wykorzystasz, zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni!

 


 

Zainspiruj się!

 

Drzwi przesuwne loft — sliding barn door w nowoczesnych wnętrzach


Płytki imitujące beton do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz


Gruntowanie ścian

Powrót