FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Kolor
pokaż wszystkie

Zlewozmywaki

1  2    
Zlew Oberon EC318 satyna

Zlew Oberon EC318 satyna

279,90 zł / szt
Zlew granitowy 1K 780x440 beż

Zlew granitowy 1K 780x440 beż

369,00 zł / szt
Nowość
ZLEW CLASSIC EC140D LEN

ZLEW CLASSIC EC140D LEN

199,00 zł / szt
Zlewozmywak Rondo EC 158 D

Zlewozmywak Rondo EC 158 D

189,00 zł / szt
1  2    

Jaki zlewozmywak wybrać?    

Zlew jest wyposażeniem niezbędnym w każdej kuchni. W zależności od prowadzonego stylu życia i, posiadania lub nie, zmywarki zależy, jaki zlew jest nam potrzebny. W sklepach Merkury Market znajdziesz szeroki wybór zlewów spełniających zróżnicowane wymagania. Zlew nie tylko ma ładnie wyglądać i pasować do całości, ale musi przede wszystkim być praktyczny, łatwy w utrzymaniu w czystości i odporny na czynniki mechaniczne. Dzisiaj zlewozmywak to urządzenie wielofunkcyjne – służy nie tylko do zmywania naczyń i mycia produktów. Przejął również rolę blatu roboczego, sitka i durszlaka, deski do krojenia, a nawet narzędzia ułatwiającego szybkie pozbywanie się odpadków.

 

Cena określa jakość    Zlewozmywaki - online Merkury Market

Solidne zlewozmywaki kuchenne mają grube ścianki dobrze tłumiące hałas spadającej wody i nieulegające odkształceniu. Ilość użytego materiału znajduje oczywiście odbicie w cenie – masywny zlewozmywak kosztuje kilkakrotnie więcej niż podobnie wyglądający, ale o ściankach cienkich jak papier.

W przypadku zlewozmywaków kompozytowych, o jakości decydują też proporcje minerałów i żywic w materiale, stąd duża rozpiętość cen tych pozornie podobnych do siebie produktów.

Najtańsze są zlewozmywaki stalowe emaliowane, przeznaczone do nałożenia na szafkę wolno stojącą. Emalia jest łatwa do utrzymania w czystości, ale pod wpływem uderzenia może odprysnąć.

Wśród zlewozmywaków stalowych droższe są te ze stali szlachetnej, tańsze te chromoniklowe, które są mniej odporne na działanie kwasów, szorowanie i łatwiej się odkształcają. Zlewozmywaki z cienkiej blachy powinny być od spodu wytłumione miękką matą – jej brak jest przyczyną nieprzyjemnych dźwięków towarzyszących zmywaniu.

Najwięcej zalet mają zlewozmywaki granitowe – z kompozytu, którego jednym z głównych składników jest granit. Są odporne na zarysowania, uderzenia, zmiany temperatury i łatwe do utrzymania w czystości. Równie dobre, ale droższe są zlewozmywaki ceramiczne.

Niewiele ustępują im tańsze wykonane z tworzywa sztucznego, które jednak są mniej odporne na bardzo wysoką temperaturę (niektóre modele zlewozmywaków do 250°C, inne tylko do 150°C, więc lepiej nie stawiać na nich rzeczy wyjętych z piekarnika).