FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Kolor
pokaż wszystkie
Materiał wykonania
Rozstaw (mm)
Typ produktu
Grubość (cm)
Szerokość (cm)
Głębokość (cm)

Wykończenie kuchni

1    3  4  5    6
Zlew Oberon EC318 satyna

Zlew Oberon EC318 satyna

279,90 zł / szt
1    3  4  5    6

Wykończenie kuchni - komfort i wygoda

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w małym mieszkaniu czy w dużym domu, kuchnia jest niezbędnym i często najważniejszym pomieszczeniem. Dlatego tak ważne jest, aby była dobrze zaprojektowana i odpowiadała potrzebom domowników. Dobrze urządzona kuchnia maksymalnie wykorzystuje przestrzeń roboczą i nie ma w niej miejsca na niefunkcjonalne rozwiązania.

Wykończenie kuchni - online Merkury Market

Trójkąt roboczy

W każdej, nawet najmniejszej kuchni, ważne jest uwzględnienie odpowiedniego ustawienia stanowisk pracy, tak aby zapewnić komfort i ergonomię korzystania z kuchni. Przygotowywanie potraw w kuchni opiera się na wielokrotnie powtarzanym schemacie: wyjmujemy produkty z lodówki, myjemy nad zlewem, gotujemy na kuchence. Pomiędzy tymi etapami jest jeszcze krojenie, szatkowanie i porcjowanie na blacie. Stąd też wzięło się pojęcie trójkąta roboczego, który jest przestrzenią pomiędzy najważniejszymi sprzętami w kuchni: lodówką, zlewem i kuchenką. Planując ustawienie trójkąta roboczego ważne jest by jego elementy znajdowały się w odpowiedniej od siebie odległości i były wierzchołkami trójkąta.

 

W sklepie Merkury Market znajdziemy wszystkie elementy niezbędne do wykończenia kuchni i stworzenia komfortowej przestrzeni do gotowania.

Blaty kuchenne zapewniają wygodę korzystania z kuchni, jeden blat to za mało. Przygotowując potrawy najczęściej korzystamy z kilku powierzchni roboczych, które zdecydowanie ułatwiają pracę w kuchni. Blat kuchenny powinien znajdować się na wysokości ok. 90 cm, aby zapewnić wygodę korzystania. Jego szerokość zazwyczaj wynosi tyle, co szerokość płyty kuchennej, czyli ok. 60 cm.
Zlewozmywaki kuchenne projektowane są najczęściej na planie prostokąta, jednak wybór modeli jest znacznie większy. W niedużej zabudowie świetnie sprawdza się chociażby zlewozmywak narożny. Można również skusić się na model okrągły bądź owalny – kuchnia zyska ciekawy element wystroju.

Baterie kuchenne to kolejne elementy wyposażenia kuchni, na których nie powinniśmy oszczędzać. Wybierając baterię kuchenną należy zwrócić uwagę na ergonomię, jak i wysoką jakość materiałów – bateria kuchenna musi być stabilna, wytrzymała i jak najbardziej odporna na zarysowania. 

Okapy kuchenne to sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę w kuchni. Dobrze dobrany okap kuchenny usunie nieprzyjemne zapachy i parę, a gotowanie będzie przyjemnością. Dokonując wyboru należy kierować się funkcjonalnością kuchni i możliwościami wentylacyjnymi pomieszczenia.