FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Barwa światła
Gwint
Wysokość [cm]
Kolor
pokaż wszystkie
Materiał
pokaż wszystkie
Waga [kg]
Szerokość (cm)
Klasa szczelności
Klasa wydajności energetycznej
Max Moc [W]
Możliwość przyciemniania
Możliwość zmiany kierunku oświetlenia
Ilość punktów światła
Zasilanie
Z żarówką w komplecie
Rodzaj źródła światła

Kinkiety

1  2  3  4    
1  2  3  4    

Kinkiety

Kinkiety są niezbędne, gdy potrzebujemy punktowego źródła światła, które będzie wsparciem dla oświetlenia sufitowego. W zależności od tego, w jaki sposób skierujesz klosz, możesz uzyskać inny efekt aranżacyjny: klosz skierowany ku górze sprawi, że światło będzie tworzyło bardziej intymną atmosferę, a klosz skierowany ku dołowi sprawdzi się do czytania książek czy przeglądania prasy. Wśród dostępnych w naszym katalogu kinkietów można wyróżnić nowoczesne formy, ozdobne, jak i bardziej klasyczne, pasujące do tradycyjnie urządzonych wnętrz.

Kinkiety LED i nowoczesne

Oświetlenie ścienne LED dostępne jest u nas w różnych kształtach i kolorach: chrom, biel, czerń oraz materiałach. Ten typ oświetlenia jest także bardziej ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem niż to tradycyjne. Lampy LED są przyjazne ludzkim oczom i dobrze doświetlają pomieszczenia. Jeśli jesteś zwolennikiem nowoczesnego stylu, zapoznaj się także z wyborem nowoczesnych kinkietów, które są dostępne w sklepie Merkury Market.

Wybór kinkietu do sypialni i łazienki

Najczęściej rolą kinkietów w sypialni jest zadbanie o stworzenie intymnej i przytulnej atmosfery. Montowane nad kanapą stwarzają idealne warunki do wieczornego zanurzenia się w ciekawej lekturze. Punktowe oświetlenie przede wszystkim nie powinno nas razić, a raczej skłaniać do wyciszenia. Jeśli zależy nam na właśnie takiej funkcji kinkietu, powinien on raczej być zamontowany dość nisko. Pamiętajmy, że kinkiet musi współgrać z całym wystrojem sypialni, dlatego inny wybierzemy do minimalistycznego wnętrza, a inny do bardziej tradycyjnego. Oświetlenie ścienne w łazience z kolei zapewnia dobrą widoczność w czasie takich czynności jak wykonywanie makijażu czy golenia lub innych zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze dobrana żarówka do kinkietu łazienkowego daje także spokojniejsze światło i nie jest tak ostra, jak światło padające z głównego punktu.