FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Kolor
pokaż wszystkie
Wysokość [cm]
Rodzaj asortymentu
Kolekcja

Krzesła do salonu

1  2  3  4    
Krzesło W98 beton DAG182 BB

Krzesło W98 beton DAG182 BB

139,00 zł / szt
Krzesło Iso black C-11 czarny

Krzesło Iso black C-11 czarny

69,00 zł / szt
Nowość
Krzesło Kris krem

Krzesło Kris krem

109,00 zł / szt
Nowość
Krzesło Kris fiolet

Krzesło Kris fiolet

109,00 zł / szt
Nowość
Krzesło W8 trufla KS3024 B

Krzesło W8 trufla KS3024 B

239,00 zł / szt
Krzesło W78 sonoma KS3008 D

Krzesło W78 sonoma KS3008 D

169,00 zł / szt
Krzesło W32 orzech KS3055 C

Krzesło W32 orzech KS3055 C

215,00 zł / szt
Taboret Rondo silver V-62

Taboret Rondo silver V-62

44,90 zł / szt
Krzesło 762 wenge tap. D1P

Krzesło 762 wenge tap. D1P

149,00 zł / szt
Krzesło EosOS szare TLRC79G

Krzesło EosOS szare TLRC79G

179,00 zł / szt
Krzesło Mars biały

Krzesło Mars biały

139,00 zł / szt 160,00 zł / szt
Promocja
Krzesło Mars biały dąb

Krzesło Mars biały dąb

139,00 zł / szt 160,00 zł / szt
Promocja
1  2  3  4    

Przy wyborze krzeseł do salonu istotny jest kształt, materiał z którego zostały wykonany, oraz ich konstrukcja. Te cechy mają wpływ na ostateczny wygląd oraz komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest również posiadany przez nas stół. Wszystko powinno tworzyć przemyślaną i spójną całość.

Krzesła do salonu - online Merkury Market

Najważniejsza wygoda

Najważniejsze, o czym musimy pamiętać kupując krzesła to wygoda, dlatego należy zwrócić uwagę na miękkość i głębokość siedziska oraz zapewnienie odpowiedniej postawy ciała w czasie siedzenia. Warto uważnie przyjrzeć się konstrukcji krzesła. Zbyt długie siedzisko sprawi, że nie będziemy mogli wygodnie się oprzeć, a zbyt niskie oparcie będzie się wpijać w plecy. Krzesła ze zbyt niskim siedziskiem względem stołu spowodują niezbyt komfortowe ułożenie rąk, a złe wyprofilowanie siedziska i oparcia - dyskomfort w czasie siedzenia i chęć ucieczki z krzesła w inne miejsce. Właściwy wybór pozwoli nam cieszyć się czasem spędzanym przy stole z rodziną i znajomymi.

 

Krzesła funkcjonalne

Krzesło funkcjonalne to takie, które łatwo możemy przenieść z salonu do jadalni, czy kuchni i nie chodzi tu tylko o lekkość i poręczność mebla, ale także jego dopasowanie estetyczne do wystroju innych pomieszczeń w domu. W niewielkich pomieszczeniach świetnym rozwiązaniem mogą okazać się krzesła sztaplowane, czyli takie, które łatwo składać jedno w drugim. Dzięki temu ogranicza się powierzchnię ich przechowywania. Funkcjonalność oznacza również, że krzesła wykonane są z materiałów trwałych i odpornych na zniszczenia. Niewątpliwie ma to duże znaczenie, jeżeli nasze krzesła będą przez nas mocno eksploatowane.

 

Słów kilka o materiale

W sklepach Merkury Market znajdziemy m.in. szeroki wybór krzeseł drewnianych, krzeseł tapicerowanych, metalowych oraz z tworzyw sztucznych.

Dla osób ceniących sobie klasykę, idealnym wyborem będą krzesła drewniane. Wybierając ten typ krzeseł warto zwrócić uwagę na wyprofilowanie oparcia i siedziska, oraz dodać poduszkę, która zapewni wygodę i komfort.
Krzesła tapicerowane pasują niemal do każdego wnętrza, dzięki szerokiemu wyborowi materiałów obiciowych. Warto jednak pamiętać, że jasne obicie szybciej się brudzi i wymaga częstszego odświeżania. Łatwiejsze w utrzymaniu czystości są krzesła obite skórą lub eko- skórą.

Krzesła metalowe ze względu na stelaż z rurek są lekkie, więc łatwo je przesunąć lub przestawić. Do tego większość krzeseł metalowych sztapluje się i można odstawić je na bok, gdy nie są potrzebne w danej chwili.

Krzesła plastikowe najczęściej wykonywane są z poliwęglanu lub polipropylenu. Dzięki tym materiałom są mocne, ale jednocześnie lekkie i łatwo utrzymać je w czystości. Wbrew powszechnej opinii krzesła z tworzywa są bardzo wygodne, a wyposażając je w kolorowe poduszki ożywimy swój salon.