FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Rodzaj asortymentu
Kolekcja
Wysokość [cm]
Długość (cm)
Szerokość (cm)

Stoły do salonu

Jaki stół wybrać do salonu?

Stół jest centralnym miejscem w domu, wokół którego toczy się życie rodzinne. A dla każdego domownika może on pełnić inną funkcję poza tą podstawową. Stół w salonie to wygodne miejsce do jedzenia posiłków, spotkań z przyjaciółmi, a także do codziennej pracy, odrabiania lekcji i wielu innych działań. Nic dziwnego, że tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego stołu.

Oferta stołów do salonu w sklepie Merkury Market jest zróżnicowana. Znajdziemy meble w różnych kolorach i wymiarach, wykonane z różnych materiałów, posiadające różnorodną bryłę i estetykę. Pierwszą decyzją, którą musimy podjąć jest wybór odpowiedniego kształtu stołu.

Kształt ma znaczenie​Stoły do salonu - online Merkury Market


Tradycyjny prostokątny stół jest najbardziej komfortowy, sprawdzi się niemal w każdym salonie. Stół prostokątny może być bardzo mały, średni lub duży. Jeśli salon nie jest szczególnie przestronny, warto sięgnąć po model rozkładany, który będzie można rozkładać tylko podczas większych uroczystości.

Stół kwadratowy to dobry wybór do niewielkich pomieszczeń, mogą przy nim usiąść cztery osoby, a jeśli chcemy by stół pomieścił więcej osób, warto zdecydować się na model rozkładany.

Okrągły stół to ciekawa alternatywa dla stołów prostokątnych i kwadratowych. Zmieszczą się przy nim co najmniej cztery osoby. W małych mieszkaniach lepiej sprawdza się stół okrągły lub owalny. Oba modele są pozbawione ostrych narożników, o które można się uderzyć lub zaczepić. Ich zaletą jest także to, że wszyscy domownicy zasiadający przy nim, mają ze sobą lepszy kontakt.

 

Komfortowa przestrzeń

Wybierając stół warto pamiętać, że każda osoba siedząca przy nim powinna mieć do swojej dyspozycji ok. 60 cm szerokości stołu, a sam mebel musi stać w odległości co najmniej 60 cm od ściany czy innego sprzętu. Tak by zarówno goście, jak i domownicy czuli się komfortowo. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, zwróćmy uwagę czy blat jest solidny i odporny na uszkodzenia. Stół powinien być spójny stylowo z resztą wyposażenia salonu i być jego największą ozdobą.