FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Grubość (mm)
Szerokość (m)
Długość (m)

Podkłady pod panele

Podkłady pod panele podłogowe    

Podkłady pod panele - online Merkury MarketPodkład pod panele podłogowe jest niezbędnym materiałem, który musimy ułożyć pomiędzy nawierzchnią podłogową, a podłożem. Ma on za zadanie zabezpieczyć panele przed ich szybkim zniszczeniem, chroni przed wilgocią oraz zabezpiecza przed różnego typu uszkodzeniami. Ponadto jest izolacją cieplną i akustyczną.

Niezależnie od wybranego podkładu,  warto też zastosować folię paraizolacyjną, aby uchronić panele przed wpływem skraplającego się i przenikającego do paneli powietrza.

Jeżeli mamy zamontowane ogrzewanie podłogowe, warto również zastanowić się, czy podkład będzie odpowiednio odprowadzał ciepło wyżej. Warto zapoznać się z rodzajami podkładów i wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się pod nasze panele podłogowe.

 

Podkład z pianki polietylenowej dostępny jest w rolkach o różnych grubościach. Bez względu jednak na to, jaką grubość wybierzemy, pianka z czasem ulegnie spłaszczeniu, a więc poziom podłogi obniży się. Pianka pod panele bardzo słabo tłumi hałasy i nie przepuszcza powietrza. Plusem tego podkładu jest jego niska cena.

Podkład korkowy to naturalny materiał, który ma wyjątkowo dobre właściwości akustyczne, zapewnia także dobrą izolację termiczną. Jest bardzo elastyczny i nie traci swojej grubości. Korek daje się łatwo przełamać, co może negatywnie wpływać na jego trwałość w długim okresie czasu. Jeśli jednak chcemy zabezpieczyć się przed takim ryzykiem, możemy zdecydować się na gumokorek, czyli korek wzmocniony mieszanką gumową.

Płyty ekologiczne to rozdrobnione, a następnie sprasowane drewno dostępne w arkuszach o grubości 5-7 mm. Jako materiał naturalny, ale tańszy od korka, może stanowić dobry kompromis pomiędzy podkładem z pianki a podkładem korkowym. Eko-płyty wyróżniają się stosunkowo dobrą izolacją termiczną i akustyczną. Niestety, mają i wady – bardziej niż wymienione wyżej podkłady absorbują wilgoć, a przy montażu mogą się pylić podczas przycinania.

Podkład polistyrenowy stosuje się najczęściej na posadzkach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe. Jego powierzchnia posiada specjalne otwory, które przepuszczają ciepło do paneli. Sam polistyren jest bardzo słabym przewodnikiem ciepła, odznacza się jednak dużą trwałością i zapewnia dobrą izolację akustyczną.

Podkłady z gąbki polietylenowej są znacznie lepsze jakościowo niż produkty piankowe. Zapewniają odpowiednie wytłumienie akustyczne i dobrą izolację cieplną. Występują w różnych grubościach, przeważnie od 3 do 8 mm.

Podkłady politylenowe świetnie przewodzą ciepło, dlatego nadają się do położenia na ogrzewanie podłogowe. Jednak na uwagę zasługuje także kwarcowa mata pod panele, która dobrze izoluje. Jest to idealne wyciszenie pod panele – ze wszystkich wymienionych rodzajów podkładów, to właśnie mata ma największe właściwości wygłuszające.

W sklepie Merkury Market znajdziemy szeroki wybór podłóg i podkład, który sprawdzi się pod wybraną podłogą.