FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Gama kolorystyczna
Szerokość (mm)
Wykończenie
Długość (mm)

Podłogi drewniane

Podłogi drewniane: klasyka i elegancja   Podłogi drewniane - online Merkury Market

Drewniane podłogi to wciąż najczęstszy wybór na podłogę do domu. Są przyjemnie ciepłe w dotyku, nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu ani roztoczy, przez co są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Podłogi drewniane oskonale tłumią hałas, a dzięki zdolności absorbowania wilgoci, regulują mikroklimat pomieszczenia. W sklepach Merkury Market dostępne są trzy rodzaje drewnianych desek podłogowych: deska z litego drewna, deska dwuwarstwowa, deska Barlinecka.

Podłogi z desek z litego drewna

Podłogi z desek z litego drewna są solidne i atrakcyjne. Aby efekt wizualny był jak najlepszy deski podłogowe muszą być wyselekcjonowane - bez sęków i innych wad oraz muszą pasować do siebie wzajemnie pod względem rysunku słojów i barwy. Tradycyjnie deski z litedo drewna układa się na styk i przybija gwoździami do legarów, wówczas poziom podłogi podniesiony jest o kilka centymetrów. Podłogę z desek z litego drewna można też umocować na pióro-wpust lub na zakładkę.

Podłoga z desek dwuwarstwowych

Deski dwuwarstwowe zbudowane są z dwóch warstw drewna: z warstwy użytkowej, która dzięki swej grubości daje możliwość wielokrotnego cyklinowania i z warstwy przeciwprężnej, która zapobiega odkształceniom podłogi drewnianej po ułożeniu. Warstwa przeciwprężna może być wykonana z tego samego gatunku drewna co warstwa użytkowa, a więc w przypadku podłóg dębowych, wykonana będzie z dębu. Rozwiązaniem stosowanym przez producentów podług drewnianych jest wykonanie dolnej warstwy z innego gatunku drewna (np. podłoga dębowa może mieć warstwę dolną brzozową).

Podłogi z deski Barlineckiej

Deska Barlinecka zbudowana jest z trzech warstw drewna klejonego krzyżowo. Taka konstrukcja znacząco ogranicza naturalną pracę drewna, a tym samym gwarantuje dużą stabilność drewnianej podłogi, nawet przy zmieniających się warunkach temperatury i wilgotności. Kupując deskę Barlinecką mamy możliwość kilkukrotnego szlifowania i wielokrotnej renowacji lakieru. Dzięki swojej warstwowej konstrukcji podłoga z deski Barlineckiej, doskonale przewodzi ciepło i może być z powodzeniem stosowana na ogrzewaniu podłogowym. Podłogę na ogrzewaniu można montować na dwa sposoby: w systemie pływającym lub poprzez klejenie desek podłogowych do podłoża.