FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Kolor
pokaż wszystkie

Komplety wypoczynkowe

Komplet wypoczynkowy Wenecja 3N11 Antique M600 22 23

Komplet wypoczynkowy Wenecja 3N11 Antique M600 22 23

4079,00 zł / szt 4499,00 zł / szt
Promocja
Nowość
Komplet wypoczynkowy Wenecja 3R11 Antique M600 BR 22-23

Komplet wypoczynkowy Wenecja 3R11 Antique M600 BR 22-23

4659,00 zł / szt 4999,00 zł / szt
Promocja
Nowość
Komplet wypoczynkowy Wenecja 3R11 Antique IVOR 22-66 BE

Komplet wypoczynkowy Wenecja 3R11 Antique IVOR 22-66 BE

4659,00 zł / szt 4999,00 zł / szt
Promocja
Komplet Ludwik 3+1+1 Flori 302

Komplet Ludwik 3+1+1 Flori 302

2119,00 zł / kpl

Komplety wypoczynkowe - relaks, komfort, odpoczynek.

Salon, to miejsce, w którym odpoczywamy po pracy, czytamy książki, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości. Dlatego ważne jest byśmy mogli spędzić ten czas wygodnie. Jak więc wybrać zestaw wypoczynkowy tak, by wszyscy domownicy byli zadowoleni?

Ilość miejsca i kształt przestrzeni to bardzo ważne czynniki, które decydują o wyborze odpowiedniego wypoczynku. W większych wnętrzach nasze możliwości są prawie nieograniczone, jeśli jednak do dyspozycji mamy niewielki pokój, warto dobrze zastanowić się przed dokonaniem wyboru.

Decydując się na zestaw wypoczynkowy, powinniśmy wiedzieć, jaką ilością miejsc siedzących chcemy dysponować.

Komplety wypoczynkowe - online Merkury Market

Wiele możliwości

Klasyczny zestaw wypoczynkowy składa się z sofy i dwóch foteli. Jego popularność wynika z możliwości łatwego rozmieszczenia go w pokoju. Rozmiary zarówno sofy, jak i foteli mogą się różnić, w zależności od modelu. Ważne jednak, by obie części miały głębokie siedziska, umożliwiające wygodne siadanie, oraz oparcie, którego wysokość zapewni stabilizację plecom i pomoże się rozluźnić. Boki mebli powinny być odpowiednio miękkie i wygodne, ale ich konstrukcja nie powinna zajmować zbyt dużo przestrzeni, to ważne zwłaszcza w małym salonie.

Innym wariantem zestawu wypoczynkowego mogą być dwie sofy: trzyosobowa i dwuosobowa, jedna sofa i fotel, lub dwie sofy i fotel.

Jeśli zdecydujemy się na dwie sofy, możliwość ich przestawienia i ponownej aranżacji będzie ograniczona. Jeśli nasz salon jest bardzo duży możemy wybrać dwie sofy i dwa fotele, taki zestaw zapewni komfort przy przyjmowaniu gości i da nam możliwość swobodnej zmiany aranżacji wnętrza.

Podejmując decyzję, powinniśmy także wiedzieć, czy interesuje nas mebel rozkładany z możliwością stworzenia miejsca do spania. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli czasami zdarza nam się przenocować rodzinę albo znajomych.

 

Z jakiej tkaniny?

Ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest rodzaj obicia. Oferta materiałów, z których możemy je wybrać jest bardzo szeroka. Jednak nie wszystkie materiały będą nadawały się dla każdego. W ofercie sklepu Merkury Market dostępne są zestawy wypoczynkowe obite w naturalną skórę, oraz w wytrzymałe, odporne tkaniny w przeróżnych kolorach. Obicia skórzane wyglądają bardzo efektownie i łatwo utrzymać je w czystości, są jednak najdroższe i nie sprawdzą się, jeżeli trzymamy w domu zwierzę. W zamian producenci oferują bardzo wiele innych, syntetycznych materiałów, które zniosą towarzystwo pupila i sprawdzają się, jako obicia kanap i foteli.