FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Rodzaj asortymentu

Ogrodzenia metalowe

1  2    
Brama Topaz 3,5m

Brama Topaz 3,5m

559,99 zł / szt
Furtka Topaz 0,9x1,6 Lewa

Furtka Topaz 0,9x1,6 Lewa

169,99 zł / szt
Brama Marcel 3,5m /ZN

Brama Marcel 3,5m /ZN

629,99 zł / szt
Brama Marcel 4M /ZN

Brama Marcel 4M /ZN

729,99 zł / szt
Brama Marika 3,5m /zn

Brama Marika 3,5m /zn

749,99 zł / szt
Furtka Marcel 0,9m lewa/ZN

Furtka Marcel 0,9m lewa/ZN

239,99 zł / szt
Furtka Marcel 0,9m prawa /ZN

Furtka Marcel 0,9m prawa /ZN

239,99 zł / szt
Przęsło Marcel 2m /ZN

Przęsło Marcel 2m /ZN

159,99 zł / szt
Przęsło Marika 2X1,28m /ZN

Przęsło Marika 2X1,28m /ZN

189,99 zł / szt
Słup gładki 70X70 ZN

Słup gładki 70X70 ZN

109,99 zł / szt
Słup 60x40 ocynk

Słup 60x40 ocynk

29,99 zł / szt
Słup 40x60 2m

Słup 40x60 2m

34,99 zł / szt
1  2    

Rodzaje ogrodzeń metalowych. Co można znaleźć obecnie na rynku?

Od pewnego czasu ogrodzenia, które wykonane są z metalu stają się nie tylko efektywnym zabezpieczeniem posesji, ale również stylowym dodatkiem, który uzupełnia starannie wykonaną aranżację domu. Zanim kupisz odpowiednie ogrodzenie metalowe, sprawdź, co obecnie proponują jego producenci.

Ogrodzenia metalowe dzielą się na trzy podstawowe rodzaje:

· Do montażu, poskładane z gotowych elementów

Ich prosta konstrukcja pozwala nawet na samodzielne zamontowanie ogrodzenia. W skład tego zestawu wchodzą miedzy innymi przęsła metalowe połączone najczęściej zgrzewaną dwustronną siatką. Takie rozwiązanie stosuje się najczęściej na tyłach domów, gdzie odgradza się swój teren od sąsiedniego. Estetyka nie jest w tym przypadku priorytetem.

· Wykute ogrodzenia metalowe

Nadają się do dekoracji oraz solidnie zabezpieczają daną posesję. Najczęściej montuje się je na froncie domu. Mnogość różnych wzorów powoduje, że kute ogrodzenia metalowe są najpopularniejsze ze wszystkich innych. Każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Na stronie Merkury Market kupisz również części ogrodzenia kutego, takie jak: brama metalowa oraz furtka metalowa.

  • Wykonane z siatki

Stosunkowo najtańsze, lekkie oraz łatwe do zamontowania. Najczęściej stosuje się je jako ogrodzenie wspomagające, tymczasowe na budowach czy innych, większych remontach. Ciężko zabezpieczyć nimi teren na dłuższy czas.

Alternatywnym rozwiązaniem dla domu są ogrodzenia drewniane.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe: prostota i surowy wygląd dopasowany do miejskiego stylu

Metal jako tworzywo do wytwarzania ogrodzeń jest niezawodny oraz staje się coraz popularniejszy. Nic w tym dziwnego: ten rodzaj materiału bardzo dobrze koresponduje z betonem, z którego budujemy domy na przedmieściach czy nawet w dużych miastach.

Mnogość wzorów i okuć pozwala na doskonałe dopasowanie elementów ogrodzenia do aranżacji ogrodu oraz elewacji danego budynku. Co więcej, producenci proponują od jakiegoś czasu sprzedaż konkretnych elementów zabezpieczenia, więc zamiast wydawać pieniądze na całość, możemy kupić jedynie bramę metalową czy furtkę metalową, kiedy poprzednia się zużyje.

Aby ogrodzenie metalowe było minimalistyczne oraz nowoczesne, warto połączyć je z częścią murowaną. Chodzi na przykład o bloczki betonowe lub cegły pokryte tynkiem, który dopasujesz kolorystycznie do elewacji domu. Ten zabieg dodatkowo ustabilizuje zabezpieczenie Twojego domu.