FILTRUJ PRODUKTY
Filtry
Zakres cenowy
Kolor
Materiał wykonania
Rozstaw (mm)
Typ produktu

Baterie kuchenne / zlewozmywakowe

1  2    
Bateria zlewozmywakowa Lima

Bateria zlewozmywakowa Lima

89,00 zł / szt
Bateria zlewozmywakowa Friga

Bateria zlewozmywakowa Friga

169,00 zł / szt
1  2    

Rodzaje baterii kuchennych

Podstawowym kryterium podziału baterii jest sposób ich montażu. Wyróżniamy baterie mocowane na ścianie i baterie stojące.  

Baterie stojące montujemy w blacie bądź w otworze zlewozmywaka. Jest to najpopularniejsza obecnie wersja baterii. Pod zlewozmywakiem do baterii podpięta jest ciepła i zimna woda za pomocą złączy elastycznych. Taki montaż jest prosty, a wymiana na inny model nie przysparza problemów.

Baterie naścienne przykręca się do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzących ze ściany. Popularność tego rozwiązania maleje a produkcja skierowana jest raczej do odbiorców, którzy wymieniają baterie bez remontowania istniejącej instalacji.

Kolejnym kryterium podziału baterii kuchennych jest ilość uchwytów.

Bateria zlewozmywakowa z jednym uchwytem pozwala szybko ustawić preferowaną ciepłotę wody. Przyspiesza to pracę i Baterie kuchenne / zlewozmywakowe - online Merkury Marketoszczędza wodę, gdyż regulacja odbywa się sprawnie. Baterie kuchenne dwuuchwytowe, wymagają ustawienia temperatury i wielkości strumienia wody na dwóch pokrętłach, z tego powodu są wypierane z użycia przez baterie z jednym uchwytem.

Ważna wylewka

Wylewka to bardzo ważny element każdej baterii kuchennej. Wpływa nie tylko na jej wygląd, ale też funkcjonalność. Woda rozchlapująca się dookoła podczas mycia, czy też zahaczanie kranu o wysokie naczynie w momencie napełniania go wodą, to tylko niektóre niedogodności spowodowane źle dobraną wylewką. Aby tego uniknąć warto przed zakupem zwrócić uwagę na wielkość i kształt zlewozmywaka, jego głębokość oraz ilość komór, a także umiejscowienie baterii kuchennej. Odpowiednio dopasowana bateria ułatwi wykonywanie codziennych czynności.

W sklepie Merkury Market dostępnych jest wiele modeli baterii, których wylewki różnią się kształtem czy wysokością. Najbardziej popularne rozwiązania to baterie z wylewką obrotową, wyciąganą, oraz wysoką. Ponadto dostępne są modele, które łączą w sobie różne cechy.

 

Jaką baterię do zlewu?

W przypadku zlewozmywaków dwukomorowych warto postawić na baterię z wylewką obrotową, która zdecydowanie zwiększa swobodę pracy. W większości kuchni sprawdzą się także baterie z wyciąganą wylewką, które mają największy zasięg i pozwalają pracować poza obrębem zlewozmywaka. Wybierając kształt wylewki, warto też dostosować ją do głębokości komór zlewozmywaka. Popularnym rozwiązaniem są baterie z wylewką typu „L”, które pasują do komór głębszych niż 16 cm. Baterie z prostą wylewką idealnie sprawdzą się przy głębokich modelach, te z wylewką wygiętą pod kątem prostym przy płytkich zlewach.